REKLAMA

Dramatyczna walka o maleńkie serce Kubusia z Bliznego. 3 mln zł na koncie!

SANOK / BLIZNE / PODKARPACIE. Trwa walka z czasem, by uzbierać ponad 6,5 mln zł na operację serca czteromiesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego. 17 maja, na portalu siepomaga.pl rozpoczęła się zbiórka; na fb działa grupa, na której prowadzone są licytacje; organizowane są wydarzenia i akcje lokalne; w wielu punktach na Podkarpaciu spotkać można puszki-skarbonki dla Kubusia; ruszyła zbiórka nakrętek. Wszystko po to, by jak najszybciej na pasku zbiórki pojawiło się 100% i by Kubuś jak najszybciej znalazł się w klinice w Stanach Zjednoczonych, bo jego serce nie może czekać. Wczoraj przekroczono kwotę 3 mln złotych!

O Kubusiu Zwierzchowskim, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca (tetralogia fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs), pisaliśmy już tutaj:

Kubuś potrzebuje pomocy. Zbieramy na operację serduszka

Zbiórkę na rzecz maleńkiego chłopca prowadzi również Fundacja Czas Nadziei: SANOK. Pilnie potrzeba pomoc dla Kubusia! Walka o zdrowe serduszko

Zbiórkę na platformie siepomaga.pl wsparło już ponad 65 tysięcy osób. Na dzień dzisiejszy widnieje tam kwota ponad 3 mln złotych. To niecałe 50 procent całej kwoty potrzebnej na leczenie chłopca.

Zachęcamy do poznania szczegółów historii Kubusia. Link do zbiórki – kliknij

Na portalu fb działa wirtualna grupa Licytacje dla Kubusia Zwierzchowskiego (licząca już ponad 17 tysięcy osób), gdzie na licytacje wystawiono już setki przedmiotów i usług, a wciąż pojawiają się nowe! Wachlarz proponowanych tu pozycji jest ogromny. Począwszy od szeroko rozumianego asortymentu dziecięcego, przez niepowtarzalne rękodzieło, ubrania, kosmetyki, biżuterię, kwiaty, książki, przetwory, rozmaite vouchery, sprzęty RTV i AGD, a na gadżetach sportowych i kolekcjonerskich skończywszy.

Tutaj też (pod #LokalnieDlaKubusia) znaleźć można informacje na temat wszystkich, lokalnie organizowanych, wydarzeń i akcji na rzecz Kubusia. A jest ich naprawdę sporo! Warto wziąć pod uwagę udział w nich jako pomysł na dobroczynny początek lata i wakacji.

Zachęcamy do dołączenia do grupy Kubusia. Link do grupy na fb >> dołącz.

Ruszyła dla Kubusia akcja „Odkręcamy! Zbieramy! POMAGAMY!”, czyli dobrze wszystkim znana – zbiórka nakrętek plastikowych. Zebrane nakrętki trafią do recyklingu, a fundusze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na zbiórkę dla Kubusia. W akcję włączyły się szkoły, instytucje, firmy, sklepy i osoby prywatne z wielu miejsc na Podkarpaciu. Punkty zbiorcze dla Sanoka i okolic, do których można przywozić zebrane nakrętki to: Płowce 27a lub ul. Jagiellońska 50, Galeria Anieli. Kontakt do osoby koordynujące całą akcję: tel. 725 918 612 (Monika Kocyłowska, Humniska).

Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla Kubusia. Tutaj każdy grosz jest na wagę życia!

materiały nadesłane

16-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: