Dni Brzozowa – dzień trzeci FOTORELACJA

BRZOZÓW.  Koncert zespołu „Baciary” zakończył obchody 650-lecia Brzozowa. Ich występ zgromadził tłumy fanów.
Niedziela zapewniła rozrywki nie tylko wielbicielom talentu „Baciarów”, ale również kibicom. Na stadionie miejskim LKS „Brzozovia – MOSiR”, lider w klasie A, podejmowała LKS Pisarowce, znajdującego się na 4 miejscu w tabeli.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0, dla gospodarzy. Był to wynik ustalony do przerwy. Bramki zdobyli Daniel Łukaszyk i Damian Barański (z rzutu karnego).
W pierwszej połowie Brzozovia wykazywała znaczną przewagę – oceniał Stanisław Janusz, prezes LKS „Brzozovia – MOSiR”.
– Mogliśmy wtedy strzelić o wiele więcej bramek. Widowisko popsuł ulewny deszcz. Boisko stało się śliskie i po przerwie odbiło się to na poziomie gry.
Spostrzeżenia prezesa potwierdził jeden z kibiców.
– Mecz jest średniej jakości. Słabo gra jedna i druga drużyna. Pojedynek wygląda jakby grały ze sobą drużyny z grupy „C” – stwierdził pan Józef.

Mimo, że gra nie była efektowna, to jednak mecz był meczem walki o czym świadczy duża ilość zawodników ukaranych kartkami. W drużynie gospodarzy sędzia pokazał żółte kartki trzem grającym, zaś u gości aż sześciorgu. Dodatkowo jeden z zawodników otrzymał czerwoną.
Spotkanie sędziowali:  Grzegorz Mejer (sędzia główny) oraz Piotr Ekiert i Artur Szelc (sędziowie asystenci).

W niedzielne przedpołudnie zakończyły się również zawody szachowe. Tym razem zawodnicy rywalizowali w tzw. „grze błyskawicznej” (pięć minut dla każdego zawodnika).
Startowało 30 zawodników. Starsi prezentowali wysoki poziom, wynikający przede wszystkim z doświadczenia. Maluchy, z których najmłodsza uczestniczka miała 7 lat, dopiero się uczą – mówił Kazimierz Kozubal, sędzia główny zawodów.

Mimo, że niektórzy dopiero się uczą, część młodych zawodników ma już sporo sukcesów na koncie.
Grę w szachy trenuję od trzech lat. Cieszę się bo na swym koncie mam już kilka sukcesów. Dwa razy byłam w finale mistrzostw Polski do lat 10 i raz zdobyłam pierwsze miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Jednak sukcesy nie przychodzą za darmo. Trzeba ćwiczyć. Sama robię to codziennie przez jedną godzinę – opowiadała Aleksandra Kozubal, grająca w turnieju członkini kadry wojewódzkiej.

Ze względu na padający wcześniej ulewny deszcz, odwołany został II Sportowo – Rekreacyjny Turniej Miast. Zostanie on przeniesiony prawdopodobnie na 21 czerwca, na kiedy to zaplanowano turniej piłki nożnej niezrzeszonych.

W czasie jarmarku folklorystycznego zgromadzeni mogli podziwiać prace artystów ludowych,  skosztować domowego jadła i oczywiście posłuchać kapel ludowych.
Swój repertuar zaprezentowali „Graboszczanie”, „Przysietczanie” i „Górczanie”. Nie mogło zabraknąć również zespołów działających przy BDK: „Jazz POM Band” oraz Orkiestry Koncertowej BDK „Fire Band”. Temu ostatniemu towarzyszyły mażoretki.

Dla zgromadzonych na stadionie zaśpiewała również Krystyna Giżowska, „Chrząszcze” i Marco Bocchino. Jednak niekwestionowaną gwiazdą był zespół „Baciary”, który poderwał tłum do zabawy.

Zakończone już Dni Brzozowa, połączone z obchodami 650lecia, spotkały się z pozytywnym odbiorem młodych ludzi.
Przyszliśmy dopiero dzisiaj, ponieważ wcześniej dość mocno zniechęcała pogoda. I nie żałujemy, bardzo się dobrze się bawimy – mówili Ania i Piotrek.
Jesteśmy bardzo zadowolone. Poszalałyśmy już w wesołym miasteczku i teraz czekamy na zespół „Baciary” – stwierdziły Kamila i Paulina.

Autor: brzozow24.pl