REKLAMA

Dlaczego warto wybrać studia II stopnia na „BEZPIECZEŃSTWIE WEWNĘTRZNYM” w WSPiA?

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest pierwszą uczelnią na Podkarpaciu, która oprócz studiów I stopnia od wielu lat prowadzi również studia II stopnia (magisterskie) na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE”. Ponadto oferuje swoim studentom zajęcia z praktykami pracującymi w służbach mundurowych, najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne, strzelnicę elektroniczną oraz przygotowanie do pracy w różnych służbach mundurowych.

Bogate doświadczenie

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa praktycznie do początku istnienia – czyli od ponad 20 lat – kształci studentów na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE”. Na początku była to specjalność na kierunku „ADMINISTRACJA”. Od 2010 roku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” jest samodzielnym kierunkiem. W 2014 roku WSPiA jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z kilkunastu w Polsce uzyskała również uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na tym kierunku. To świadczy o wysokim poziomie, doskonałej kadrze i bardzo dobrym przygotowaniu studiów z „BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO” w WSPiA.

Co oferuje kierunek „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA?

WSPiA przygotowała atrakcyjną i – co najważniejsze – dostosowaną do potrzeb rynku pracy ofertę dydaktyczną. Kandydaci na studia mogą wybrać jedną z 6 specjalności: służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo narodowe, a także NOWOŚCI: kryminalistyka i kryminologia oraz cyberbezpieczeństwo.

Zajęcia w WSPiA prowadzą naukowcy i praktycy

Studenci, którzy podjęli studia II stopnia na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA będą mieli możliwość przygotowania pracy magisterskiej pod okiem wybitnych specjalistów. Zagwarantują oni wysoką jakość pracy dyplomowej. Studenci studiów II stopnia jak promotora mogą wybrać m.in.: dr. hab. Andrzeja Zapałowskiego – eksperta z zakresu nauk wojskowych, dr. Roberta Bałdysa – b. pierwszego zastępcę komendanta stołecznego Policji w latach największej wojny z przestępczością zorganizowaną w Polsce, dr. Pawła Chomentowskiego – b. zastępcę dyrektora Centrum Antyterrorystycznego ABW, b. szefa bezpieczeństwa operatora Stadionu Narodowego PL.2012+; podinsp. dr Annę Świerczewską-Gąsiorowską z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, ppłk dr. Pawła Łuczkowskiego – b. szefa Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, dr. Stanisława Rysza – b. dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, dr. Mariana Szkodzińskiego – b. komendanta powiatowego Policji w Leżajsku i Nisku.

Studenci studiów II stopnia na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA tajników zawodu uczą się pod okiem najwyższej klasy fachowców – głównie praktyków. Ćwiczenia i wykłady prowadza m.in.: gen. Józef Gdański – b. podkarpacki i olsztyński komendant wojewódzki Policji; gen. Dominik Tracz – b. komendant główny Straży Granicznej; mgr Grzegorz Świszcz – zastępca szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa; mgr Ireneusz Ambroziak – b. naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji, b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego KS Policji w Warszawie; bryg. Jan Ziobro – b. zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie; dr Bartłomiej Kowalski – naczelnik Wydziału Walki z Przestępczością Ekonomiczną KWP w Rzeszowie; mgr Alena Myrda – b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie; mgr Andrzej Bodzioch – b. naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie oraz dr Małgorzata Chackiewicz – funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w Rzeszowie.

Budynek dla kierunku studiów

Na potrzeby kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” WSPiA zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. W tym budynku znajduje się m.in.: najnowocześniejsze w Polsce i doskonale wyposażone (za ponad 1 mln zł.) Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Mieszczą się w nim również: pierwsza na Podkarpaciu nowoczesna uczelniana strzelnica elektroniczna, pełnowymiarowa, wielofunkcyjna hala sportowa z widownią, sale do ćwiczeń z wychowania fizycznego i sztuk walki, siłownia, z której studenci mogą korzystać za darmo, tor do testów sprawnościowych – przygotowujący m.in. do egzaminów wstępnych do policji.

Studia, które dają pracę

Absolwenci studiów na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Pokazują to wyniki najnowszego badania Ekonomicznych Losów Absolwenta. Z danych wynika, że prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia m.in. na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA znajduje pracę po ukończeniu nauki. Są to najlepsze wyniki na Podkarpaciu. W kategorii zarobków WSPiA także zajęła czołowe miejsca w regionie. Absolwenci studiów II stopnia na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA zaraz po studiach mogą liczyć na pensję w wysokości 2700 zł. Poszukiwanie pracy etatowej absolwentowi tego kierunku zajmuje niecałe 2 miesiące.

Szukasz informacji o studiach na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA? Znajdziesz je pod numerami tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82 oraz na stronie www.wspia.eu

Rekrutacja zakończy się 29 września 2018 r. Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja WSPiA. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

tekst sponsorowany
materiały nadesłane
24-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: