REKLAMA

Dlaczego warto studiować w Sanoku?

SANOK / PODKARPACIE. Ponoć mieszkańców naszego miasta z roku na rok ubywa. Jednak w sondzie przeprowadzonej przez redakcję esanok.pl młodzi ludzie, wypowiadając się na temat swojej przyszłości, mówili między innymi, że „miejsce jest nieważne, ważne jest „co bym robił i ile zarabiał”.

Właśnie naprzeciw takiemu myśleniu wychodzi Uczelnia Państwowa w Sanoku, proponując nowatorskie, jak na sanockie warunki, podejście do wykształcenia wyższego. Ma być praktycznie, z możliwością podjęcia pracy zaraz po ukończeniu studiów, a do tego w firmie znanej z wcześniejszych praktyk. Tak więc jeśli szukasz szkoły, której ukończenie zagwarantuje Ci zatrudnienie, nie wyjeżdżaj! Wszystko znajdziesz na miejscu – w UP w Sanoku! Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany… czytaj dalej poniżej.

Kliknij i zapoznaj się z informatorem uczelni 2020

Powód 1. – kadra

To tzw. osoby z branży, które kształcą przede wszystkim praktycznie. Poza tym współpracujemy z Krakowem, Lublinem, Częstochową i  Rzeszowem – u nas nauczysz się tego samego co studenci z większych ośrodków!

Powód 2. – oferta

Z roku na rok proponujemy więcej. Mamy już studia magisterskie, ciągle powiększamy i modyfikujemy ofertę studiów I stopnia (licencjackich i inżynierskich), nieustannie dostosowujemy kierunki i specjalności do potrzeb lokalnego rynku pracy. Sprawdź na www.up-sanok.edu.pl. Dzienne? Zaoczne? Podyplomowe? A może po prostu kurs dokształcający? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Powód 3. – wiek nie ogranicza

Dla nas nie jesteś ani za stary, ani zbyt zapracowany, żeby podjąć studia:) Uruchomiliśmy system bezpłatnych studiów „26+” dostosowany do osób pracujących (bez ograniczeń wieku) oraz – zacieśniając współpracę między Uczelnią i przemysłem – stworzyliśmy podwaliny pod system kształcenia dualnego.

Powód 4. – współpraca z przyszłymi pracodawcami

Dajemy możliwość praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy – organizujemy praktyki, staże, wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, firmach, ośrodkach naukowo-badawczych, kulturalnych, a do tego stale monitorujemy jakość tej współpracy.

Powód 5. – bardziej kameralnie się nie da:)

Trudno znaleźć drugą taką uczelnię, w której dostęp studentów do kadry byłby równie szybki i prosty. Podkreślają to nasi absolwenci! Ponadto dla nas student to najlepsza inwestycja – pomoc w rozwoju jego zainteresowań i pasji jest naszym priorytetem. Z tego wynikają kolejne punkty…

Powód 6. – jeśli tylko zechcesz postudiować za granicą…

Mamy program Erasmus+! To kilkadziesiąt umów o współpracy podpisanych z ośrodkami akademickimi z całej Europy. Słyszałeś, że Erasmus zmienia życie? No właśnie:)

Powód 7. – studenci obcokrajowcy

Kilkudziesięciu studiującym w Uczelni Państwowej obcokrajowcom oferujemy nie tylko zajęcia w języku angielskim, ale także kursy języka polskiego. Pomagamy załatwiać sprawy wizowe, stypendialne i organizacyjne związane z pobytem w Polsce i Sanoku. Masz znajomych za granicą? Namów ich na studia u nas.

Powód 8. – a może masz żyłkę działacza?

Wówczas do dyspozycji dostajesz wiele różnego rodzaju kół naukowych i kół zainteresowań. Ponadto w UP w Sanoku funkcjonuje samorząd studencki. To wszystko naprawdę działa i cieszy (a zarazem kształci) ludzi. Do tego jesteśmy otwarci na każdą nową inicjatywę – może chciałbyś coś zaproponować? Czekamy!

Powód 9. – relaks po godzinach

W 2015 r. powstało Centrum Sportowo-Dydaktyczne – nowy obiekt Uczelni, z pełnowymiarową i w pełni wyposażoną halą sportową, do tego profesjonalna siłownia, sala fitness, a także aula z najwyższej jakości sprzętem audiowizualnym, gdzie odbywają się konferencje, koncerty, festiwale i akcje charytatywne. Potrzebujesz poćwiczyć? Nie ma problemu – dostosujemy grafik. Chcesz zrobić koncert swojego zespołu przed prawdziwą publicznością – zapewnimy Ci wszelkie możliwe wsparcie!

Powód 10. – niepełnosprawność nie wyklucza

Studiuje u nas kilkudziesięciu studentów z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. To mówi samo za siebie – mamy budynki dydaktyczne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy, windy, schodołaz, toalety, miejsca parkingowe…), można liczyć na  pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej, a Pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych pomaga osobom pięć dni w tygodniu.

Powód 11 – Stypendia

Będąc naszym studentem otrzymujesz wiele przywilejów i możliwości wsparcia finansowego, m.in.:

 • bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych i studiach stacjonarnych 26+,
 • bezpłatną naukę na drugim kierunku na studiach stacjonarnych,
 • ulgę w opłatach na przejazdy środkami komunikacji miejskiej, PKS i PKP,
 • stypendium socjalne,
 • stypendium rektora  za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe lub średnią ocen,
 • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
 • zapomogi,
 • stypendium w ramach programu Erasmus+
 • dodatkowe wsparcie finansowe w ramach trzech projektów unijnych.
   
  I jak? Nadal nieprzekonany? W takim razie nie pozostaje nic innego niż zobaczyć to na własne oczy i doświadczyć osobiście!

Rekrutacja  trwa – zapraszamy!

Więcej na www.up-sanok.edu.pl/kandydaci

materiały nadesłane

24-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)