REKLAMA

Dieta online: czy to dobry model odżywiania podczas pracy zdalnej i hybrydowej?

Jeśli pracujesz zdalnie, mniej się ruszasz – nie wychodzisz do biura, nie załatwiasz spraw na mieście, a nawet nie jeździsz samochodem. W takiej sytuacji łatwo o kilka dodatkowych kilogramów i spadek formy, a w niektórych przypadkach nawet o problemy ze zdrowiem. Aby temu zapobiec, powinieneś trzymać się planu żywieniowego i ćwiczyć. Dowiedz się, dlaczego dieta online jest rozwiązaniem dla tych, którzy pracują z domu!

Lockdown, przejście na pracę zdalną lub hybrydową to czynniki, które są odpowiedzialne za jeszcze większe problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. W czasie pandemii – gdy duża grupa osób zaczęła pracować z domu – każdy Polak przytył o ponad 3 kilogramy! Wynika to zarówno z braku ruchu, jak i z nieodpowiedniej diety i sięgania po żywieniowe „grzeszki”, czyli zamawiane jedzenie i słodycze. Aby zapanować nad jadłospisem, warto zlecić jego ułożenie specjaliście – remedium na problemy z nadwagą może być dieta online.

Porada dietetyczna – pierwszy krok do tego, aby o siebie zadbać

Jeśli zauważyłeś, że odkąd zacząłeś pracować zdalnie, nie możesz dopiąć ulubionych jeansów lub zbyt często zaglądasz do lodówki, na pewno przyda się Ci dieta indywidualna. Plany dietetyczne online – takie jak te, które układa specjalista od żywienia Akop Szostak – pomagają trzymać się postanowień.

Poza tym odchudzanie z dietetykiem to nie tylko patent na zrzucenie kilogramów, ale też sposób na naukę nowych, zdrowych nawyków żywieniowych. Żeby zacząć taką dietę, nie musisz też odrywać się od pracy i wychodzić z domu – jest ona układana zdalnie.

Specjalista żywieniowy, który układa diety online, przeprowadza skrupulatny wywiad. Musi dowiedzieć się, jaki dana osoba prowadzi ona tryb życia, ile waży, jaki jest je wzrost i co lubi jeść, a jakiego jedzenia unika, na przykład ze względu na alergie pokarmowe. Na podstawie tych danych oraz informacji na temat stanu zdrowia powstaje spersonalizowana dieta online, czyli odpowiednia dla kogoś, kto pracuje z domu i nieco mniej się rusza.

Jak wygląda dieta online dla osoby, która pracuje zdalnie?

Jeśli nie wychodzisz do pracy – nawet jeśli wcześniej jeździłeś do niej autobusem czy samochodem – masz zdecydowanie mniej ruchu. Tym samym zmniejsza się twoje zapotrzebowanie energetyczne. Jednak specjalista, który ułoży dla ciebie dietę przez Internet, zadba o to, aby składały się na nią sycące, pełnowartościowe posiłki.
To, że będziesz spożywał mniej kalorii, nie oznacza ciągłego uczucia głodu. Otrzymasz spis posiłków wraz z przepisami i z listą zamienników poszczególnych składników – pomoże to gotować dania, które będziesz jadł z przyjemnością. Jednocześnie będziesz trzymał się ustalonego limitu kalorii, dzięki czemu schudniesz lub – jeśli taki jest twój cel – nie przytyjesz. Twoje postępy będą też kontrolowane przez specjalistę, dlatego odchudzanie się w ten sposób ma ogromne szanse powodzenia.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o diecie przez Internet?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje ułożenie diety, to możesz być pozytywnie zaskoczony. Taki plan odchudzania składa się z przygotowanego jadłospisu oraz z propozycji ćwiczeń, które można wykonywać również w domu. Jest to rozwiązanie korzystne finansowo i tańsze niż wykupienie karnetu na siłownię czy wizyta w gabinecie dietetyka.
Pracując z domu, masz utrudnione zadanie, jeżeli chodzi o utrzymanie prawidłowej wagi. Nie jesteś jednak skazany na porażkę – możesz zapanować nad tym, ile i co jesz, wybierając dobrą dietę przez Internet.

Dieta online. Czy to dobry model odzywiania podczas pracy zdalnej i hybrydowej

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

31-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: