REKLAMA

Czy można dokupić AC do OC?

Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Tymczasem ubezpieczenie AC również jest przydatne, ponieważ zapewnia ochronę ubezpieczonemu pojazdowi. Zastanawiasz się, czy po pewnym czasie istnieje możliwość rozszerzenia zakresu o polisę AC? Dowiedz się więcej.

Powód, dla którego większość właścicieli pojazdów rezygnuje z AC, jest prozaiczny – chodzi o pieniądze. AC potrafi sporo kosztować, a wybór najtańszej polisy jest nietrafiony. Po czasie okazuje się jednak, że dodatkowe ubezpieczenie jest przydatne.

Ubezpieczenie AC – dlaczego warto je wykupić?

O ile polisa OC zabezpiecza de facto interesy osoby poszkodowanej, tak ubezpieczenie AC zapewnia znacznie szerszą ochronę. Można z niej bowiem skorzystać w przypadku uszkodzenia własnego pojazdu – także ze swojej winy.

Ubezpieczenie AC daje finansowe zabezpieczenie w razie takich zdarzeń jak:

zderzenie auta z innym pojazdem, obiektem lub zwierzęciem,
uszkodzenie pojazdu na skutek działania żywiołów,
kradzież pojazdu,
akty wandalizmu.

Warto jednak mieć świadomość, że dokładny zakres ochrony zależy od wybranego wariantu polisy. Istnieje bowiem możliwość wykupienia tzw. mini AC, które obejmuje tylko szkody związane z działaniem żywiołów, aktami wandalizmu czy kradzież.

Dokupienie AC do aktywnego OC – czy to możliwe?

Wykupienie AC w trakcie obowiązującej już umowy OC to kwestia budząca wiele wątpliwości. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, bo jednak większość kierowców od razu decyduje się na pełną ochronę ubezpieczeniową.
Jeśli zależy ci na dokupieniu ubezpieczenia AC w trakcie trwania umowy, najlepiej zapytać o to w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Każda firma może mieć bowiem inne podejście do tego tematu. O ile jednak zwykle dokupienie AC w tym samym towarzystwie zwykle jest możliwe, o tyle zakup polisy AC u innego ubezpieczyciela może być niemożliwy.

Szerzej ten temat opisuje artykuł dostępny pod adresem https://rankomat.pl/samochod/czy-mozna-dokupic-ac-do-oc.

Jak dokupić AC u tego samego ubezpieczyciela?

Przede wszystkim musisz upewnić się, że towarzystwo ubezpieczeniowe pozwala na dokupienie polisy AC. Należy przy tym liczyć się, że może to być tylko jedna konkretna oferta – bez opcji negocjowania warunków. Jednocześnie może się okazać, że zakres będzie „okrojony”, tj. polisa nie będzie uwzględniać szkód spowodowanych zderzeniem z innym pojazdem, obiektem czy zwierzęciem.

Jeśli chcesz sprawdzić dostępność takiej opcji, dokup ubezpieczenie AC do OC za pomocą kalkulatora OC od rankomat.pl. Dzięki temu dowiesz się, czy masz w ogóle szanse na ubezpieczenie auta w trakcie trwania umowy w ramach OC.

Gdy nie da się dokupić polisy AC…

Okazało się, że twój ubezpieczyciel nie umożliwia dokupienia AC do obowiązującego już OC? Nie pozostaje ci nic innego jak poczekać do końca umowy i… podpisać kolejną z innym ubezpieczycielem.

Przy wyborze oferty od razu weź pod uwagę oferty uwzględniające OC i AC. Dzięki temu unikniesz kłopotów związanych z niemożnością dokupienia dodatkowej polisy.

Road accident with smashed cars.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

24-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: