REKLAMA

Czy dzieci wrócą do szkół 18 stycznia?

Za dwa tygodnie, według planu przedstawionego przez rząd jeszcze przed świętami, do szkół mają wrócić uczniowie klas 1-3. Czy tak się stanie? 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w Porannej Rozmowne RMF FM zabrał głos w sprawie ewentualnego powrotu dzieci do szkół 18 stycznia. Chodzi o klasy 1-3. – Jeżeli liczba przypadków utrzyma się na poziomie 10 tys., dzieci wrócą do szkół 18 stycznia – mówił minister na antenie radia. 

Decyzja o ewentualnym powrocie, nie zostanie podjęta z dużym wyprzedzeniem. Kilka dni, może tydzień przed 18 stycznia. 

Testowanie nauczycieli od 11 stycznia

Między 11 a 15 stycznia 2021 r. odbędzie się testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2.  Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 190 tys. osób. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru.

Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania.

red. / gov.pl

04-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)