REKLAMA

Czy dojdzie do debaty na temat ochrony życia pomiędzy kandydatami na senatorów?

PODKARPACIE. 13 października 2019 roku odbędą się wybory parlamentarne. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. O mandat w wyższej izbie, w okręgu nr 57 powalczą Daria Balon (KO), Alicja Zając (PiS) i Ryszard Skotniczny (KW Ryszarda Skotnicznego). Ostatni z kandydatów zaproponował publiczną debatę reprezentantce partii rządzącej.

Okręg nr 57 w wyborach do Senatu obejmuje miasto Krosno oraz powiaty: brzozowski, jasielski i krośnieński. O mandat powalczą tutaj: Daria Balon (KO), Ryszard Skotniczny (KW Ryszarda Skotnicznego) i Alicja Zając (PiS).

Kandydat niezależny Ryszard Skotniczny wyszedł z propozycją organizacji debaty publicznej, w której miałby zmierzyć się na argumenty z przedstawicielką partii rządzącej, obecną senator Alicją Zając.

02Chciałbym przypomnieć, że debata jest sensem kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że będę miał okazję spotkać się z moją kontrkandydatką i porozmawiać choćby na tematy związane z ochroną życia czy choćby z planowanymi zmianami dotyczącymi samorządów – mówi Ryszard Skotniczny, który startuje z własnego komitetu wyborczego.

01_2Nie jestem kandydatem niezależnym, jak Pan Skotniczny, gdyż od 9 lat jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję w takich sprawach podejmuję po konsultacjach – zaznacza Alicja Zając, senator PiS i kandydatka na to samo stanowisko w zbliżających się wyborach. – Jutro prześlę odpowiedź Panu Skotnicznemu – dodaje senator.

debata

Poniżej publikujemy treść zaproszenia opublikowanego przez Ryszarda Skotnicznego.

DEBATA – WYBORCY MAJA PRAWO WIEDZIEĆ

Być może wszyscy już zapomnieli, bo to, co się obecnie dzieje, całkowicie na to nie wskazuje – ale sensem kampanii wyborczej jest debata, a nie tylko wydawanie pieniędzy na propagandę i marketing. Mam nadzieję, iż będę miał okazję odbyć debatę z moją kontrkandydatką – Panią Alicją Zając. Mogę nawet ułatwić i wprost przedstawić dwa tematy, które uważam za bardzo ważne.

Czy i kiedy zostanie załatwiona sprawa ochrony życia? Podkarpacie jest bastionem konserwatyzmu, więc politycy reprezentujący mieszkańców naszego regionu są szczególnie zobowiązani. To nasza odpowiedzialność przed Polską i pamięcią św. Jana Pawła II. Co Pani Senator zrobiła w tej sprawie przez ostatnie cztery lata? A co zamierza Pani Senator zrobić po wyborach, w razie utrzymania mandatu? Zwłaszcza wobec słów ministra Dworczyka, który w ostatnich dniach oficjalnie powiedział, że nie ma planów działań w tej sprawie? To jesteście, w szczególności Pani Senator, za ochroną życia, czy nie?

Na tym polega główny problem moralności w polityce. Co innego w deklaracjach, co innego w czynach…

Ten sam problem dotyczy samorządów. W okresie kampanii Pani Senator codziennie spotyka się z samorządowcami. Co Pani im mówi o planach nowych wyborów samorządowych, które mają się odbyć pod pretekstem zmiany województw, ale prezydenci, burmistrzowie i wójtowie nie będą już być może wybierani przez mieszkańców?

Wzywam moją kontrkandydatkę, Panią Alicję Zając do debaty na te i inne tematy.

Przy obecnych możliwościach technicznych publiczny charakter debaty zapewnia otwarte udostępnienie przekazu w internecie tak, by transmitować i oglądać mógł każdy, kto chce. Oczywiście każde media tradycyjne  czyli radio i telewizja będą powitane z radością – wyborcy powinni mieć nieskrępowany dostęp w dowolny sposób aby mieć możliwość podjęcia decyzji o wyborze reprezentanta w nieskrępowany sposób. Co do innych warunków, jestem w pełni otwarty na propozycje i uzgodnienia.

Ryszard Skotniczny
Niezależny Kandydat na Senatora RP

Do tematu wrócimy.

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: materiały nadesłane, Facebook / Alicja Zając

26-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)