REKLAMA

Czterech kierowców zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Pomimo wielu apeli i akcji Policji, które mówią, jakie konsekwencje niesie ze sobą jazda po alkoholu i jak jest niebezpieczna, wciąż wiele osób ignoruje to i wsiada za kierownicę po jego spożyciu. Dowodem na to jest chociażby wczorajszy dzień. Funkcjonariusze z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli czterech nietrzeźwych kierowców.

Listę nietrzeźwych kierowców otworzył 48-letni mieszkaniec Izdebek kierujący peugeotem. Wczoraj w tej miejscowości, kilka minut po godz. 9, został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów. Wyczuwalna woń alkoholu od kierowcy nie dawała żadnych wątpliwości funkcjonariuszom co do tego, że spożywał on wcześniej alkohol. Wynik badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca już dalej nie pojechał, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony przez inną osobę.

Kilka minut po godz. 11 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jak się później okazało przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. 73-letni rowerzysta, mieszkaniec Izdebek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po upływie kilkunastu minut policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę. Okazał się nim 64-letni mężczyzna, również mieszkaniec Izdebek. W tym przypadku alkomat wskazał ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Ostatni raz tego samego dnia policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu rowerzyście około godz. 17.30 w Malinówce. Jego jazda wzbudziła u funkcjonariuszy uzasadnione obawy co do stanu trzeźwości kierującego. Wynik badania ostatecznie to potwierdził. Urządzenie wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz wszyscy mężczyźni usłyszą zarzuty i za popełnione czyny odpowiedzą karnie przed sądem.

Policjanci przypominają: kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Apelują także do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy jak i kierujących pojazdami. Ponadto kierując rowerem po spożyciu alkoholu również stwarzacie zagrożenie w ruchu drogowym. 

07-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
czterech-kierowcow-zatrzymanych-za-jazde-na-podwojnym-gazie