REKLAMA

Cywile do szkoły podoficerów. Trwa formowanie kadry na potrzeby WOT

SANOK, REGION / PODKARPACIE. Pierwszy raz od około ośmiu lat cywile mają prawo walczyć o miejsca w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Na chętnych, którzy pozytywnie przejdą egzaminy, czeka 50 miejsc. Będą to osoby, które zasilą kadrę jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej.

Minister Obrony Narodowej 13 października wydał decyzję, która rozpoczyna nabór kandydatów do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu na potrzeby jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Mamy do czynienia z taką sytuacją po raz pierwszy od niemal ośmiu lat. To szansa dla terytorialsów, którzy po 9-miesięcznym szkoleniu, będą mogli zasilić kadrę jednostek WOT – mówi ppłk Dariusz Brzeżawski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sanoku.

img_8735

Jak czytamy w decyzji prawo ubiegania się o miejsce w szkole podoficerskiej mają cywile, którzy ukończyli szkołę średnią. Właściwy wniosek należy złożyć do Dyrektora Departamentu Kadr, za pośrednictwem właściwego wojskowego komendanta uzupełnień.

– W naszym przypadku kandydaci wszelkie dokumenty będą składać w WKU w Sanoku, w terminie do 15 listopada br. – dodaje ppłk Dariusz Brzeżawski.

Podstawą przyjęcia na szkolenie w szkole podoficerskiej są wyniki postępowania rekrutacyjnego, na które składa się procedura składania dokumentów oraz egzaminy wstępne.

27-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: