REKLAMA

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Gminie Nozdrzec (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Gminie Nozdrzec (VIDEO, ZDJĘCIA)

NOZDRZEC / PODKARPACIE. Doskonalenie współpracy pomiędzy służbami w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej o charakterze terrorystycznym, było głównym celem ćwiczenia, które odbyło się na terenie Gminy Nozdrzec. W trudnym terenie leśnym przeprowadzono symulacje, podczas których służby mogły ćwiczyć szybkość i prawidłowość reakcji na zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

448-276116

W sobotę, na terenie Gminy Nozdrzec, służby ćwiczyły współdziałanie na wypadek zaistnienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Symulacja polegała na otrzymaniu informacji o znalezieniu w lesie elementu pochodzenia militarnego, nieznanego pochodzenia, który przypominał pocisk. Następnie, pojawiła się nowa informacja, że w tym samym kompleksie leśnym, widziano osobę, która mogła mieć związek ze znalezionym pociskiem, a jej wygląd i zachowanie mogło świadczyć, że ma na celu działania dywersyjno – sabotażowe.448-276125

W ćwiczeniu swój udział wzięli: mł. insp. Marek Śliwiński I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, bryg. Bogdan Biedka Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie, podkom. Jacek Telinga Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Brzozowie oraz asp. szt. Dariusz Maślanka Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Brzozowie. W organizacji przedsięwzięcia włączył się Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej dh Adam Toczek wraz z Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP dh. Marek Owsiany.

Oprócz funkcjonariuszy policji w ćwiczeniach uczestniczyła Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Nozdrzec oraz Straż Leśna. Do przeprowadzenia ćwiczenia wykorzystano posiadany sprzęt, strażackie wozy bojowe wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratunkowy oraz środki do pozorowania wybuchu. Całość ćwiczenia została wsparta i współfinansowana przez Gminę Nozdrzec.

448-276122

Takie ćwiczenia pozwalają w sposób praktyczny sprawdzić prawidłowość działania służb, odpowiednią reakcję, sprawdzenie koordynacji i stabilności dowodzenia, rozpoznawanie zagrożenia, przeprowadzenie analizy sił i środków wykorzystanych do likwidacji zagrożeń kryzysowych oraz wdrożenia właściwych procedur w przypadku wystąpienia aktów o charakterze terrorystycznym.

W ćwiczeniach wzięło blisko 20 policjantów i ponad 80 druhów z jednostek OSP.

źródło: KPP Brzozów

zdjęcia / video: KPP Brzozów


26-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: