REKLAMA

Ciekawe i bezpieczne ferie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Już w najbliższy poniedziałek dzieci i młodzież powiatu brzozowskiego rozpoczną ferie zimowe. Przed nimi dwutygodniowy wypoczynek. Część z nich wyjedzie na zimowiska, a sporo z nich pozostanie w domach. Zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dla jednych i drugich będzie w tym okresie jednym z najważniejszych zadań policjantów.

 

Już w najbliższy poniedziałek w województwie podkarpackim rozpoczną się ferie zimowe i potrwają do końca stycznia. W tym okresie brzozowscy policjanci będą realizować plan działań akcji „Bezpieczne ferie 2014” a tym samym czuwać nad bezpieczeństwem dzieci wypoczywających na terenie powiatu.

Aby zimowe ferie należały do udanych, a przede wszystkim aby były bezpieczne apelujemy do rodziców i opiekunów aby zwracali szczególną uwagę na formy spędzania wolnego czasu przez swoje pociechy. Pamiętajmy, że brak zachowania należytej ostrożności i zapewnienia dostatecznej opieki ze strony osób dorosłych powoduje, że w trakcie zabaw zimowych może dojść do nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci, zwłaszcza gdy urządzają je w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Okres ferii związany jest także z organizowaniem wyjazdów na zimowy wypoczynek, wiąże się również z nasileniem ruchu na drogach, dlatego też podczas prowadzonych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na autobusy przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdów, które zawiozą nasze dzieci na zimowe kolonie. Policjanci zweryfikują to, czy kierowcy dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze oraz ich trzeźwość.
Informujemy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zgłaszać kontrolę autobusów odpowiednio wcześniej przed wyjazdem na zimowe ferie. Taka skrupulatna kontrola da nam pewność, że nasze dzieci będą w bezpieczny sposób podróżować. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z ekspertem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Brzozowie lub telefonicznie zgłaszać do Dyżurnego komendy Powiatowej Policji w Brzozowie dzwoniąc pod  nr  tel.  13 43 08 310. Wyjazd autokaru prosimy zgłaszać z wyprzedzeniem kilkudniowym, aby dokładnie uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli.

 

źródło: KPP Brzozów

16-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
Inline
Inline