REKLAMA

,,Chociaż dopiero jestem przedszkolakiem, dobrze już wiem, że jestem Polakiem”-

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W bogatym kalendarzu naszych przedszkolnych wydarzeń i uroczystości święta państwowe zajmują miejsce szczególne i są okazją do wzmożonych działań edukacyjno- wychowawczych związanych z kształtowaniem wśród najmłodszych uczuć patriotycznych    i wzbogacaniem ich wiedzy o Polsce.

Tak jak co roku, uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystością pod hasłem: ,,Moja Ojczyzna Polska”, przygotowaną przez dzieci z grupy ,,Motylki” i kółka tanecznego pod opieką pań: Anny Lasko, Alicji Byczyńskiej i Anny Szajnowskiej-Jajko. Odbyła się ona 8 listopada i rozpoczęła odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej 11:11. Było to włączenie się naszego przedszkola do akcji Ministra Edukacji Narodowej ,,Szkoła do hymnu” i kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ,,Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyła nasza placówka. Przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością hymnu i zaśpiewały go z należytą powagą i szacunkiem.

Następnie dzieci w wierszach, tańcu i piosenkach wspominały ważne historyczne wydarzenia, mówiły o pięknie ojczystej ziemi, symbolach narodowych i swoich uczuciach związanych z krajem, w którym mieszkają. Poszukiwały odpowiedzi na pytanie: ,,Co to jest Polska?” i zawarły je w prostych dziecięcych słowach:

Wszystko dookoła dom i przedszkole,
fabryczne dymy, żelazna kolej,
kwiaty przy oknie, klon koło bramy,
słoneczny uśmiech kochanej mamy
i las, co cieniem dzieci zaprasza-
wszystko to Polaka, Ojczyzna nasza.

Niezwykle dumnie i wymownie prezentowały się kokardy narodowe na piersiach wszystkich przedszkolaków, orzeł, flaga i biało- czerwone kwiaty. Udział w uroczystości to dla naszych najmłodszych kolejna ,,lekcja patriotyzmu”, a przede wszystkim budowanie i kształtowanie właściwych postaw.

źródło: UM w Brzozowie
Anna Lasko


14-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)