REKLAMA

Chciały sprzedać dywan, a ukradły pieniądze

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ostrzegają przed złodziejami – domokrążcami. Wczoraj jedna z mieszkanek naszego powiatu padła ofiarą nieuczciwych sprzedawców i straciła znaczną sumę pieniędzy. Kobiety, które zapukały do jej drzwi, oferowały do sprzedaży dywan, jednak tak naprawdę ich zamiar był zupełnie inny. Policja apeluje o to, by nie wpuszczać do domów obcych nam osób.

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu brzozowskiego przed złodziejami, którzy są w stanie posunąć się do wszystkiego, tylko po to aby osiągnąć swój cel. Stosują oni przeróżne metody tylko to po, by zdobyć nieuczciwie pieniądze.

Wczoraj jedna z mieszkanek naszego powiatu straciła znaczną sumę pieniędzy po wizycie sprzedawców- domokrążców. Doszło do tego około godz. 11.30. Na teren posesji jednego z domów w Brzozowie podjechał samochód, z którego wysiadły dwie kobiety. Oferowały do sprzedaży dywan. Pokrzywdzona jednak nie była zainteresowana jego zakupem. Wówczas jedna z kobiet zapytała, czy na chwilę może usiąść w kuchni, na co właścicielka wyraziła zgodę. Przez cały czas zagadywały one starszą kobietę i odwracały jej uwagę. W pewnym momencie zgłaszająca usłyszała, jak coś na górze w pokoju upada. Słysząc to postanowiła sprawdzić, co się stało. Wówczas stwierdziła, że jej pokój został przez kogoś przeszukany i zginęły jej pieniądze. Osoby w pośpiechu opuściły dom i odjechały samochodem koloru szarego. Na samochodzie w tylnej części była widoczna biała naklejka z czarną literą D.

Wszystkie osoby, które były świadkami albo mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, ul. Witosa 9. Kontaktować się można również telefonicznie pod nr tel. 13 43 08 310 lub 13 43 08 338.

Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pretekstem nie wpuszczajmy ich do swojego domu. Osoby te często symulują złe samopoczucie lub wzbudzają w rozmówcy litość tylko po to, by móc wejść do środka i dokonać kradzieży wartościowych rzeczy. Pamiętajmy, że takie osoby nigdy nie działają w pojedynkę, a jeśli poruszają się samochodem to zapamiętajmy jego numery rejestracyjne. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 13 43 08310 dyżurnego brzozowskiej komendy.

źródło: KPP Brzozów


archiwum Esanok.pl

07-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)