REKLAMA

Chciała kupić buty przez internet. Po wpłacie, kontakt ze sprzedawcą się urwał

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zakupy przez internet nie zawsze kończą się otrzymaniem zamówionego towaru. Niestety przekonała się o tym kolejna z mieszkanek naszego powiatu. Policja przypomina o tego rodzaju zagrożeniach i apeluje o ostrożność.

Niestety pomimo wielu apeli i ostrzeżeń nadal zdarzają się przypadki oszustw podczas robienia zakupów internetowych. W poniedziałek do brzozowskiej komendy zgłosiła się kolejna oszukana osoba. Kobieta zainteresowała się ofertą sprzedaży butów na jednym z portali społecznościach. Poprzez komunikator nawiązała kontakt ze sprzedającą i ustaliła dane do przelewu i kwotę. Niestety po dokonaniu płatności kontakt ze sprzedającym ucichł, a telefon jest nieosiągalny. Po fakcie na portalu społecznościowym pokrzywdzona znalazła informacje o tym, że osoba, która „sprzedała” jej towar – oszukuje ludzi, nie wywiązując się z umowy.

Nieuczciwi sprzedawcy najczęściej działają w ten sam sposób. Najpierw kuszą potencjalnych kupujących atrakcyjną ceną sprzedawanego towaru i żądają zapłaty, by móc wysłać towar. Po otrzymaniu pieniędzy, kontakt z nimi się urywa, a zamówiony towar nie dociera do kupującego.

Pamiętajmy o tym, że przestępcy wykorzystują anonimowość internetu i coraz częściej żerują na braku ostrożności ze strony kupujących. Handel w sieci internetowej rozwija się bardzo szybko. Najczęściej to z niego korzystamy z uwagi na dobre oferty i atrakcyjne ceny. Jednak w tej całej euforii nie zapomnijmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zawsze sprawdzajmy sprzedawcę i opinie wystawione o nim. Uczciwy handlarz nie będzie miał nic przeciwko płatności pobraniowej. Dlatego nawet, gdybyśmy mieli trochę więcej za towar zapłacić, to przynajmniej mamy gwarancję, że on do nas dotrze.

źródło: KPP Brzozów


foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

04-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)