REKLAMA

Chciał przenieść przez granicę samochodowe drzwi i pokrywę bagażnika (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Pod koniec marca, na pieszym przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wyjściowym z Polski, 35-letni obywatel Ukrainy usiłował przenieść z Polski na Ukrainę drzwi i pokrywę bagażnika do samochodu marki Mercedes GLE 350.

Podzespoły samochodowe były zapakowane w papierowe pudła. Mężczyzna częściowo ciągnął je na wózku towarowym, a część niósł w rękach. Podczas kontroli granicznej podróżny twierdził, że jest to bezwartościowy złom, który kupił na autoszrocie.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przenoszone części mogą pochodzić z przestępstw, funkcjonariusze SG we współdziałaniu z Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku sprawdzili ich dane identyfikacyjne. Okazało się, że pochodzą ze skradzionego w Wielkiej Brytanii mercedesa. Pojazd ten od roku był poszukiwany w całej Europie.

Na pieszym przejściu granicznym w Medyce, podobnie jak w przytoczonym przypadku, incydentalnie, ale jednak mają miejsce ujawnienia podzespołów pochodzących z przestępstwa.

W ubiegłym roku ob. Ukrainy usiłował przenieść przez piesze przejście w Medyce silnik pochodzący ze skradzionego pojazdu. Silnik ważył ok. pół tony. Mężczyzna próbował go wieźć na wózku towarowym.

Natomiast, do ciekawego zdarzenia doszło 8 lutego br. kiedy to funkcjonariusze SG zatrzymali młodego mężczyznę, który przemieszczał się z Polski na Ukrainę rowerem elektrycznym. Początkowo twierdził, że rower pożyczył od znajomych, a kiedy okazało się, że jednoślad figuruje w bazach jako kradziony, przyznał się do czynu. Wartość kradzionego roweru to 8 tys. zł.

Zatrzymane na granicy państwa pojazdy, przedmioty bądź rzeczy, w stosunku do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że pochodzą one z przestępstwa są przez Straż Graniczną przekazywane Policji, która ustala ich właścicieli i prowadzi dalsze czynności w sprawie.

BiOSG

02-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)