REKLAMA

Chcą reaktywować Brzozów-Zdrój! Zobaczcie PROJEKT uzdrowiska (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Chcą reaktywować Brzozów-Zdrój! Zobaczcie PROJEKT uzdrowiska (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po zakończeniu poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Brzozowie rozmawiano o pomyśle reaktywacji Brzozowa-Zdroju. Uzdrowiska, które funkcjonowało w zachodniej części miasta przed II wojną światową. Dzięki odkrytej tam solance żelazistej o dużych właściwościach leczniczych, ośrodek specjalizował się w leczeniu reumatyzmu, krzywicy, miażdżycy i niewydolności nerek. W trakcie wojny, zakład zdrojowy został zniszczony. Po 80 latach w Brzozowie coraz poważniej mówi się o odbudowie Brzozowa-Zdroju.

Radni mieli okazję zapoznać się z efektami przygotowywanej pracy magisterskiej brzozowianki Anny Wilk, studentki Politechniki Wrocławskiej, która postanowiła zaprojektować nowe uzdrowisko w Brzozowie.

Praca magisterska Anny Wilk wpisuje się w działania Towarzystwa Przyjaciół Brzozowa-Zdroju, założonego w 2020 roku. Członkowie starają się zaznajomić jak największą grupę mieszkańców gminy i powiatu z ideą odbudowy uzdrowiska.

Czy Brzozów-Zdrój to tylko marzenie, mrzonka? Władze gminy zaznaczają, że w kwestii sfinansowania reaktywacji uzdrowiska poczyniono już pierwsze konkretne kroki.

DUŻO WIĘCEJ w materiale VIDEO.

122grafika poglądowa

PREZENTACJA ANNY WILK DOTYCZĄCA REAKTYWACJI BRZOZOWA-ZDROJU

25

14-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: