REKLAMA

Całkowicie rozbity samochód. Kierowcy nie było na miejscu (ZDJĘCIA)

HACZÓW / PODKARPACIE. W środę w Haczowie doszło do bardzo groźnego zdarzenia na drodze. Zaalarmowani strażacy zastali rozbity samochód osobowy, który najprawdopodobniej kilkukrotnie dachował. W pojeździe jak i w jego pobliżu nie było kierowcy.

W środę 2 października, około godziny 20:00, strażacy OSP Haczów zostali zadysponowani do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot, który miał miejsce w Haczowie, nieopodal granicy z Bzianką.

Do zdarzenia wyjechaliśmy w sile dwóch zastępów. Po przybyciu na miejsce, zastaliśmy wrak samochodu leżący na jezdni oraz wiele podzespołów pojazdu, rozrzuconych w obrębie drogi. W pojeździe oraz okolicy miejsca wypadku nie znaleźliśmy żadnego uczestnika wypadku. Wszystko wskazywało na to, że sprawca zbiegł z miejsca. Na miejsce dojechał również zastęp z OSP Trześniów oraz JRG Brzozów. Zabezpieczyliśmy samochód oraz miejsce zdarzenia do przyjazdu policji. Podjęliśmy również bezskuteczną próbę poszukiwań sprawcy. Jak się później okazało, powrócił on do domu o własnych siłach, jednak stan jego zdrowia wymagał hospitalizacji. Do czasu przybycia na miejsce technika oraz lawety, zabezpieczaliśmy teren, a po załadowaniu pojazdu na lawetę oraz uprzątnięcia jezdni, przywróciliśmy ruch drogowy – relacjonują strażacy z OSP KSRG Haczów.

Droga w kierunku Bzianki była zablokowana przez blisko 5 godzin. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do pobliskiego rowu, wygiął latarnię oświetlenia oraz dachował. Ślady zniszczeń na samochodzie świadczą o mocnym uderzeniu oraz kilkukrotnym dachowaniu. Policja zajmie się zbadaniem całej sprawy i ustaleniem dokładnych przyczyn wypadku.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)
– OSP KSRG Trześniów (GBA 3/30 MAN TGM 13.290)
– PSP JRG Brzozów (GBA 2,5/24 Renault Midlum)
– policja

źródło: OSP KSRG Haczów


04-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: