REKLAMA

Całkowicie rozbity samochód. Kierowcy nie było na miejscu (ZDJĘCIA)

HACZÓW / PODKARPACIE. W środę w Haczowie doszło do bardzo groźnego zdarzenia na drodze. Zaalarmowani strażacy zastali rozbity samochód osobowy, który najprawdopodobniej kilkukrotnie dachował. W pojeździe jak i w jego pobliżu nie było kierowcy.

W środę 2 października, około godziny 20:00, strażacy OSP Haczów zostali zadysponowani do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot, który miał miejsce w Haczowie, nieopodal granicy z Bzianką.

Do zdarzenia wyjechaliśmy w sile dwóch zastępów. Po przybyciu na miejsce, zastaliśmy wrak samochodu leżący na jezdni oraz wiele podzespołów pojazdu, rozrzuconych w obrębie drogi. W pojeździe oraz okolicy miejsca wypadku nie znaleźliśmy żadnego uczestnika wypadku. Wszystko wskazywało na to, że sprawca zbiegł z miejsca. Na miejsce dojechał również zastęp z OSP Trześniów oraz JRG Brzozów. Zabezpieczyliśmy samochód oraz miejsce zdarzenia do przyjazdu policji. Podjęliśmy również bezskuteczną próbę poszukiwań sprawcy. Jak się później okazało, powrócił on do domu o własnych siłach, jednak stan jego zdrowia wymagał hospitalizacji. Do czasu przybycia na miejsce technika oraz lawety, zabezpieczaliśmy teren, a po załadowaniu pojazdu na lawetę oraz uprzątnięcia jezdni, przywróciliśmy ruch drogowy – relacjonują strażacy z OSP KSRG Haczów.

Droga w kierunku Bzianki była zablokowana przez blisko 5 godzin. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do pobliskiego rowu, wygiął latarnię oświetlenia oraz dachował. Ślady zniszczeń na samochodzie świadczą o mocnym uderzeniu oraz kilkukrotnym dachowaniu. Policja zajmie się zbadaniem całej sprawy i ustaleniem dokładnych przyczyn wypadku.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)
– OSP KSRG Trześniów (GBA 3/30 MAN TGM 13.290)
– PSP JRG Brzozów (GBA 2,5/24 Renault Midlum)
– policja

źródło: OSP KSRG Haczów


04-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)