REKLAMA

Burmistrz z życzeniami u stulatki (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Pięknego jubileuszu doczekała się brzozowianka pani Helena Książek, która 11 marca świętuje swoje setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedził burmistrz Brzozowa Józef Rzepka wraz z sekretarzem gminy dr Beatą Bodzioch-Kaznowską oraz naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Agnieszką Wilk.

Były życzenia, kwiaty i prezent. Okolicznościowe pismo i kwiaty przekazał również kierownik brzozowskiego inspektoratu ZUS-u Robert Sokołowski. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło upieczonego specjalnie na tę okazję tortu oraz lampki szampana za zdrowie pani Heleny. Jubilatka nie ukrywała wzruszenia i czuła się zaszczycona wizytą burmistrza.

Pani Helena Książek urodziła się 11 marca 1918 r. w Brzozowie jako jedno z pięciorga dzieci Jana i Karoliny Góreckich. Po zdaniu matury w 1938 r. podjęła naukę w brzozowskim Liceum Pedagogicznym. W 1945 r. zaczęła pracę zawodową jako nauczycielka wychowania fizycznego, najpierw w Szkole Ćwiczeń w Brzozowie, a następnie w miejscowym Liceum Pedagogicznym. W 1951 r. wyjechała do Dębicy, gdzie do 1956 r. pracowała w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym. Tam poznała swojego przyszłego męża Sylwestra Książka. W tym samym czasie ukończyła też studia zaoczne w AWF w Warszawie. Do rodzinnego Brzozowa wraz z mężem wróciła w 1956 r., gdzie aż do przejścia na emeryturę pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego. Pomimo długiego życia, jubilatka jest osobą pogodną, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Na co dzień stulatką opiekuje się bratanica z córką, które z pogodą ducha i sercem na dłoni pomagają pani Helenie w codziennych czynnościach.

Obecnie najstarszą mieszkanką gminy Brzozów jest Anna Zalot, emerytowana polonistka i wychowawczyni wielu roczników młodzieży, która swój jubileusz setnych urodzin obchodziła w maju 2014 r. Co ciekawe obie panie miały okazję przez kilkanaście lat wspólnie pracować w Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie, co stanowi wyjątkową sytuację w skali kraju.

Źródło: Gmina Brzozów

Autor: NP

09-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)