REKLAMA

Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał Złoty Krzyż Zasługi – za zasługi w działalności społecznej i samorządowej.

Uroczystość wręczenia odbyła się wczoraj (tj. 31 maja br.) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, podczas spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W uroczystości uczestniczyła minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP, wraz z kierownictwem Kancelarii oraz Doradcami Prezydenta.

To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla mnie oraz dla gminy Brzozów. Jestem dumny z tego, że praca na rzecz mieszkańców i ziemi brzozowskiej jest zauważana i doceniana. Dzięki  pracy radnych, sołtysów, wszystkich pracowników lokalnego samorządu oraz podległych gminie jednostek codziennie zmieniamy na lepsze naszą gminę, aby poprawić jakość życia naszych mieszkańców – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

01

Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

źródło: serwis internetowy Gminy Brzozów

video: Kancelaria Prezydenta RP, Youtube.com / Janusz Jaskółka

foto: screen z filmu

01-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Za co?2021-07-14 18:52:13
0 0
Wydaje mi się, że jest o wiele za wcześnie aby nagradzając Burmistrza medalem, oceniać jego zasługi dla Brzozowa i mieszkańców. Uważam, że każdy, czy to lekarz lub szewc, policjant czy stolarz, nauczyciel czy pan pracujący na śmieciarce, kto pracuje w mieście Brzozowie dłużej niż kadencja obecnego Burmistrza o wiele bardziej zasługuje na uznanie. Cytat ze strony Kancelari Prezydenta RP " Ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo." Na miejscu Burmistrza grzecznie i cicho bym podziękował za ocenę dotychczasowej działalności ale mając honor odznaczenia bym nie przyjął.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: