REKLAMA

Brzozowska premiera filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy” (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W kinie Sokół odbyła się brzozowska premiera najnowszej produkcji krośnieńskiej Telewizji Obiektyw Jako w niebie, tak i w Komańczy. Fabularyzowany dokument przedstawia historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Spotkanie w Brzozowie poprowadził krośnieński dziennikarz Stanisław Jagiełło.

Przed projekcją, podziękowano burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce za wsparcie produkcji i dystrybucji filmu. W dowód wdzięczności wręczył  burmistrzowi specjalny egzemplarz filmu.

Produkcja w reżyserii Macieja Wójcika – dziennikarza telewizyjnego opowiada m.in. o powstaniu Ślubów Jasnogórskich, spotkaniach i rozmowie prymasa z ojcem oraz bliską współpracownicą Marią Okońską. Całość przeplatana jest wspomnieniami ludzi, którzy znali kardynała oraz komentarzami historyków. W rolę Prymasa wcielił się Marek Kalita. Na ekranie pojawili się też Jerzy Trela, Aleksandra Popławska oraz aktorzy z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Dagny Cipora i Mateusz Mikoś.

Film pokazywany był już w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Instytucie Polskim w Rzymie. W Brzozowie będzie można go jeszcze raz obejrzeć 6 maja br. na brzozowskim rynku podczas koncertu patriotycznego z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Już dziś serdecznie zapraszamy.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor NP

09-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
brzozowska-premiera-filmu-jako-w-niebie-tak-i-w-komanczy-zdjecia-00e7ts