REKLAMA

Brzozowscy Policjanci wśród najlepszych w Polsce! (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak pogratulował między innymi brzozowskim policjantom za zajęcie III miejsca w Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Sierż. szt. Robert Kustra i st. sierż. Damian Kaliński reprezentowali garnizon podkarpacki, zajmując bardzo wysokie miejsce z pośród najlepszych par patrolowych z całej Polski.

Finał ogólnopolski został poprzedzony eliminacjami na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Te zmagania wyłoniły najlepsze pary patrolowe z wszystkich 17 garnizonów Policji. W Słupsku spotkali się najlepsi z najlepszych, którzy walczyli o zwycięstwo w kategoriach indywidualnych i drużynowych, łącznie 34 drużyny.

Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie reprezentowały dwie pary patrolowe: mł.asp. Tomasz Szklarz oraz st.post. Hubert Szczepkowicz – na co dzień pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu, a także sierż.szt. Robert Kustra i st.sierż. Damian Kaliński z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Opiekunem reprezentacji był st.asp. Marek Bytnar z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Trzydniowe zmagania były bardzo wymagające, składały się z konkurencji, które sprawdzały, jak policjanci radzą sobie sytuacjach wymagających sprawności fizycznej, odporności na stres, szybkiego podejmowania decyzji. Weryfikowały umiejętności strzeleckie, udzielania pierwszej pomocy, a także sprawdzały poziom wiedzy zawodowej. Były to: bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej, strzelanie sytuacyjne, udzielanie pierwszej pomocy, konkurencja „Techniki obezwładniania” oraz „Interwencje policyjne”. O wynikach końcowych ostatecznie zdecydował test wiedzy.

Reprezentacja garnizonu podkarpackiego zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i wiedzy, co pozwoliło im zająć wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej (szóste i dziewiąte) i sięgnąć po podium. Policjanci zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce w tej kategorii należało do Biełegostoku, natomiast drugie do policjantów z Krakowa. Podczas uroczystego Finału, odebrali puchar z rąk Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekały oraz nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Miłą pamiątką 27. edycji Turnieju Par Patrolowych jest odznaka ufundowana przez NSZZ Policjantów. Uczestnicy finałowych rozgrywek mają prawo do jej noszenia na umundurowaniu wyjściowym. W imieniu reprezentacji odebrała je mł. insp. Marta Tabasz-Rygiel Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

Wczoraj nadinsp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, osobiście pogratulował policjantom w swoim gabinecie. W obecności inspektora Mariusza Skiby Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, nadkomisarza Pawła Lesia Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu oraz młodszego inspektora Marty Tabasz-Rygiel Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie, wręczył policjantom pamiątkowe grawertony.

źródło: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, KPP Brzozów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA: Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Interweniował LPR (FOTO)


foto: nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


20-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: