REKLAMA

Brzozowscy policjanci wsparli uchodźców z Ukrainy (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. W akcję niesienia pomocy obywatelom Ukrainy włączyli się również policjanci i pracownicy z brzozowskiej komendy. Funkcjonariusze wiedząc, że na terenie powiatu brzozowskiego przebywają osoby uciekające przed wojną, zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i przekazali je potrzebującym. Brzozowscy policjanci i pracownicy wsparli również rodziny ukraińskich funkcjonariuszy przebywających w Polańczyku.

303-237347

Na terenie obiektów sportowych, w budynku wielofunkcyjnym w Golcowej swoje schronie znaleźli uchodźcy z Ukrainy. Są to kobiety z dziećmi. Jak większość osób uciekających przed wojną, mają ze sobą tylko te rzeczy, które byli w stanie w pośpiechu zabrać.

Funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie na tą wiadomość nie pozostali obojętni. Pomimo indywidualnych form niesienia pomocy uchodźcom przeprowadzili dodatkowo wewnętrzną zbiórkę. Każdy chętny mógł dołożyć swoją „cegiełkę” i włączyć się w niesienie pomocy potrzebującym. Policjanci zebrali m.in. kosmetyki i artykuły higieny osobistej, chemię gospodarczą, ale także ubrania. Dla dzieci zebrali artykuły szkolne i zabawki.

303-237348

Wczoraj w obecności Wójta gminy Domaradz zebrane dary zostały przekazane dzieciom i ich opiekunom przebywającym na terenie Golcowej. Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali kobietom również ulotki informacyjne dotyczące zagrożenia handlem ludźmi, które są skierowane do obywateli Ukrainy przekraczających granicę polsko- ukraińską.

Policjanci i pracownicy brzozowskiej komendy zakupili również środki czystości i artykuły do higieny osobistej, które zostały przekazane do Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Polańczyku, gdzie aktualnie przebywają rodziny funkcjonariuszy z Ukrainy.

303-237350

303-237349

źródło: KPP Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Budowa dróg. Polski Ład w czterech etapach (VIDEO)

Strażacy udrożnili przepust w Hłudnie! (ZDJĘCIA, VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

źródło: Gmina Brzozów

21-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: