REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Wjechał w zaparkowany samochód. Twierdził, że oślepiło go słońce

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w Wesołej. Kierujący motorowerem najechał na zaparkowanego fiata. Wskutek tego kierujący jednośladem doznał obrażeń i trafił do szpitala. Policjantom mówił, że oślepiło go słońce.Jak się jednak okazało, przyczyna była zupełnie inna.

Wczoraj około godz. 15, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wesołej. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 52-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec, kierując motorowerem, na prostym odcinku drogi, najechał na zaparkowanego przy lewej krawędzi jezdni fiata. W wyniku tego zderzenia kierujący jednośladem upadł na pokrywę silnika pojazdu, uderzając w przednią szybę auta. Mężczyzna jeszcze przed przybyciem policjantów przez karetkę pogotowia został zabrany do szpitala. Poza kierowcą jednośladu nie było innych uczestników tego zdarzenia.

Gdy jeden patrol wykonywał czynności na miejscu zdarzenia, drugi udał się na izbę przyjęć, by wykonać czynności z kierującym motorowerem. W rozmowie z policjantami mężczyzna oświadczył, że oślepiło go słońce i dlatego doprowadził do tego zdarzenia. Jednak gdy funkcjonariusze zaczęli wykonywać dalsze czynności okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto jest pijany. Alkomat wskazał 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz 52-letni mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia.

KPP Brzozów
foto nagłówek: archiwum Policji

18-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: