REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Rusza budowa kanalizacja Starej Wsi

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W październiku w Narodowym Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana umowa ws. dofinansowania projektu „Rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Aglomeracji Jasienica Rosielna”. W ramach projektu realizacji doczeka się 7 zadań, których łączna wartość wynosi blisko 25 mln zł.

Projekt ten, którego liderem jest gmina Jasienica Rosielna, a partnerem gmina Brzozów otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych na niebagatelną kwotę blisko 25 mln zł. Jedno z 7 działań projektowych stanowi budowa kanalizacji sanitarnej w Starej Wsi.Powstanie sieci o długości 24 km 390 m definitywnie rozwiąże sprawę kanalizacji w tej miejscowości. Sieć zostanie podpięta do oczyszczalni ścieków w Bliznem. Gmina Brzozów ponadto współfinansuje w wysokości 30 procent rozbudowę tejże oczyszczalni.

nu0

Realizację całego przedsięwzięcia zaplanowano do końca roku 2020. Szacowana wartość zadania  w Starej Wsi to ponad 10 mln 250 tys. zł, z czego 6 mln 256 tys. stanowią wydatki kwalifikowalne. Dofinansowanie ma wynieść powyżej 5 mln 318 tys. zł. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni w Bliznem to łączna kwota 16 mln 418 tys. zł, w tym 10 mln 11 tys. Wsparcie unijne wyniesie prawie 8 mln 510 tys. zł.

Na początku 2017 roku gmina Jasienica Rosielna jako lider projektu rozpocznie proces udzielania zamówień (procedury przetargowe). Planowany termin rozpoczęcia robót w Starej Wsi to 2-3 kwartał przyszłego roku. Całe przedsięwzięcie potrwa do końca 2020 r. Oprócz budowy kanalizacji w Starej Wsi i prac w oczyszczalni ścieków w Bliznem obejmie ono m.in.: budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jasienica Rosielna i Wola Jasienicka,  przebudowę kanalizacji w Bliznem oraz budowę sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody w Jasienicy Rosielnej.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”, oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.

gmina Brzozów

16-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
Inline
Inline