REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Pijany wyprzedzał dwa samochody, dachował i wylądował w rzece (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w Golcowej. Kierujący bmw, 36-letni mieszkaniec Bliznego wyprzedając dwa samochody stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego dachowania. Kierowca i jego pasażer doznali obrażeń. Obaj byli pijani.

303-113323

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 16 w Golcowej. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 36-letni mieszkaniec Bliznego kierujący bmw wykonywał manewr wyprzedzania dwóch jadących przed nim samochodów. W pewnym momencie z naprzeciwka nadjechał autobus. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia, zjechał gwałtownie na prawą stronę i stracił panowanie nad pojazdem. Bmw wypadło z drogi, uszkodziło kładkę i pokonując kilkadziesiąt metrów uderzyło w drzewo i ponownie wpadło do rowu, lądując w pobliskiej rzece.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu mężczyzn podróżujących bmw. Okazało się, że są pijani. Ich wyniki w obu przypadkach wskazały ponad promil alkoholu w organizmie.W następstwie tego zdarzenia kierowca i pasażer bmw zostali ranni. Kierujący bmw został przetransportowany helikopterem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala, natomiast 22-letni pasażer karetką pogotowia. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie okazały się groźne dla ich życia.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Policjanci ustalili, że 36-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Zostało mu wcześniej zatrzymane, a samochodem kierował pomimo aktywnego zakazu sądowego. Teraz w warunkach recydywy grozi mu za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Nie ominie go również kara za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

303-113321

KPP Brzozów

11-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)