REKLAMA

BRZOZÓW: Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Brzozów

Urząd Miejski w Brzozowie Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa informuje, że w dniach od 29.04.2019 r. do 20.05.2019 r. z terenu całej gminy odbierane będą meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Wyżej wymienione odpady należy wystawić w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów komunalnych, za wyjątkiem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrośmieci), który z terenów wiejskich odbierany będzie przez pracownika firmy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w godzinach od 10:00 do 17:00 w wyznaczonym poniżej miejscu, natomiast z terenu miasta Brzozów ze względu na dewastację sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez osoby postronne ww. sprzęt należy we własnym zakresie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującym się w Brzozowie przy ul. Legionistów 10.

Ponadto informuje się, że od 1 kwietnia każdy właściciel nieruchomości, aby oddać opony do PSZOK-u winien posiadać odpowiednie dla tego odpadu kody kreskowe, które można pobrać w tut. urzędzie, Wydział OŚKiR.

SMIECI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpady wielkogabarytowe powinny być wystawione do godziny 7:00
Odpady wielkogabarytowe – to odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble (szafy, stoły, krzesła, sofy, komody), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wyposażenie wnętrz.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy oddać kompletny. Nie będą przyjmowane obudowy lub sprzęt niekompletny, niezawierający elementów elektronicznych.

Uwaga!
W związku z dewastacją sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez osoby postronne prosimy o wyrozumiałość i dowiezienie we własnym zakresie ww. sprzętu w wyznaczone miejsca. W razie braku możliwości dowozu ww. sprzętu do wyznaczonych miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu telefonicznie pod numer: 13 43 415 49 pracownikom firmy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., którzy w wyjątkowych sytuacjach postarają się pomóc w odbiorze tego sprzętu.

W ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych nie będą odbierane:
-części samochodowe, motocyklowe itp. (opony, zderzaki, szyby samochodowe, akcesoria )
-kosiarki spalinowe
-rury kanalizacyjne PCV
-elementy budowlane ( płytki, skrzydła drzwiowe, pokrycia dachowe, okna)
-materiały budowlane ( wełna mineralna, styropian itp.)
-materiały niebezpieczne ( opakowania po farbach, lakierach, olejach samochodowych, klejach, lampy fluorescencyjne – świetlówki )

24-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: