REKLAMA

BRZOZÓW: XXIV Międzynarodowe Mikołajkowe Mistrzostwa Szachowe

W dniu 3 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie odbyły się XXIV Międzynarodowe Mikołajkowe Mistrzostwa Szachowe. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Organizatorami zawodów byli: Burmistrz Brzozowa, Starostwo Powiatowe w  Brzozowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie; sponsorami zaś: Gran-Pik Liwocz oraz Iwoniczanka.

Do uczestników i dopingujących przemówił Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński. Podkreślił fakt, iż niezmierni cieszy go popularność szachów wśród najmłodszych i wyraził nadzieję, że w przyszłości zasilą grono profesjonalnych graczy i swymi sukcesami będą promować Ziemie Brzozowską.

Szachiści rozegrali mecze podzieleni na trzy grupy: A (Seniorzy z rankingiem PZSzach 1800 i wyższym), B (Juniorzy i seniorzy z rankingiem PZSzach 1799 i niższym) oraz C (Juniorzy urodzeni w 2012 r. i młodsi – do 10 lat).

W grupie A – I miejsce zajął Daniel Kopczyk, II miejsce Patryk Mrozowski, III miejsce Tomasz Jaskółka. W grupie B – I miejsce osiągnął Robert Dudzik, II miejsce Artur Wójcik, III miejsce Władysław Pykosz. W grupie C – I miejsce zajął Kacper Folta, II miejsce Dawid Wyskiel, III miejsce Karolina Dziadosz.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy kolejnych pasjonujących zmagań szachowych w przyszłości.


06-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: