REKLAMA

BRZOZÓW: Trzeźwy poranek w Brzozowie. Kierowcy na promilach

POWIAT BRZOZÓW.Trzeźwość 794 kierowców sprawdzili brzozowscy policjanci podczas wzmożonych działań „Trzeźwego poranka”. Kontrole były prowadzone od wczesnych godzin rannych do godz. 13 w poniedziałek . Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy tego dnia nie powinni wsiąść za kierownicę.


W celu eliminowania z dróg nietrzeźwych kierowców policjanci cyklicznie prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Na terenie całego powiatu brzozowskiego od wczesnych godzin rannych mundurowi prowadzili wzmożone kontrole, ukierunkowane przede wszystkim na stan trzeźwości kierowców.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości weryfikowali kierujących. Ich nadrzędnym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców.

W trakcie działań na 21 punktach kontrolnych, 10 policjantów ruchu drogowego przebadało na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 794 kierujących pojazdami.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci ujawnili sześciu mężczyzn, którzy znajdowali się jeszcze pod wpływem alkoholu.

Rekordzistą okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Czterech kierowców dopuściło się przestępstwa, a dwóch odpowie za popełnienie wykroczenia. Teraz wszyscy odpowiedzą za to przed sądem.

 

trzezwy_1

10-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
brzozow-trzezwy-poranek-w-brzozowie-kierowcy-na-promilach-2537