REKLAMA

BRZOZÓW: Super frajda dla dzieci w urzędzie miejskim! Uśmiechy od ucha do ucha (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

BRZOZÓW: Super frajda dla dzieci w urzędzie miejskim! Uśmiechy od ucha do ucha (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po bajkowym Dniu Dziecka zorganizowanym na brzozowskim Rynku, burmistrz zaprosił solenizantów do odwiedzenia magistratu. Dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca urzędników z poszczególnych wydziałów, a także obejrzeć film o Brzozowie. Dla przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji. Główną i najbardziej przez nich oczekiwaną była wizyta w gabinecie gospodarza gminy i możliwość wykonania zdjęcia w fotelu burmistrza. Uśmiechów i radości było co nie miara, zresztą zobaczcie sami…

W ramach kolejnej atrakcji przygotowanej z okazji Dnia Dziecka, burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński  zaprosił najmłodszych mieszkańców gminy Brzozów do odwiedzenia miejscowego magistratu. Dwie liczne grupy dzieciaków reprezentujące brzozowskie przedszkola samorządowe wraz z dyrektorami placówek oraz swoimi opiekunkami, miały w tym dniu okazję bliższego zapoznania się z pracą Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

W szczególności Wydziału Spraw Obywatelskich, gdzie z dużym zainteresowaniem przyswajały wiedzę dotycząca m.in.: procedury wyrabiania dowodów osobistych. Odwiedziły ponadto kasę Urzędu Miejskiego, Wydział Finansowo-Budżetowy, jak również zostały przez pracowników Urzędu Miejskiego zaznajomione z technicznymi aspektami pracy, w tym przypadku obsługą graficznego urządzenia wielofunkcyjnego.

Również sala narad będąca miejscem posiedzeń Rady Miejskiej w Brzozowie, w której zaprezentowano przedszkolakom film o Brzozowie autorstwa Stanisława Cyparskiego wyglądała nieco inaczej –  wyjątkowo i bardzo kolorowo. Dzieci wśród licznych wielobarwnych baloników z zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały wiersza „Okulary” autorstwa Juliana Tuwima, który odczytał burmistrz Brzozowa. Szymon Stapiński przekazał ponadto na ręce dyrektorów brzozowskich przedszkoli Jolanty Szarek oraz Magdaleny Soboty drobne upominki w postaci  zestawu zabawek.

Lecz dzieci czekały na rzecz dla nich, jak same wskazały, najważniejszą i moment kulminacyjny spotkania, a mianowicie na odwiedzenie miejsca codziennej pracy burmistrza, gdzie wcieliły się w rolę gospodarza Brzozowa. W tym dniu nie tylko fotel burmistrza, ale wręcz cały gabinet należał do dzieciaków. Nie zabrakło przyjemnej atmosfery, dobrej zabawy oraz wielu uśmiechniętych twarzy, a jak wszyscy dobrze wiemy, uśmiech dziecka jest rzeczą najważniejszą i zapewne magiczną.

Kto wie, może wśród tych dzieciaków są przyszli pracownicy samorządowi lub nawet osoba burmistrza Brzozowa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tłumy na brzozowskim Rynku! To był Dzień Dziecka jak z bajki (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red., Serwis internetowy Gminy Brzozów / autor: RavF

04-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: