REKLAMA

BRZOZÓW. Spektakularny projekt. Musical dla dzieci w reżyserii wybitnego specjalisty! (VIDEO)

|

BRZOZÓW. Spektakularny projekt. Musical dla dzieci w reżyserii wybitnego specjalisty! (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przez dwa dni w Brzozowskim Domu Kultury odbywały się castingi do musicalu „Przygody Dorotki w Krainie OZ”. Poszukiwano osób w różnym wieku, z talentem wokalnym, aktorskim lub tanecznym. Zapraszamy do obejrzenia NASZEGO MATERIAŁU VIDEO.

Za przygotowanie musicalu odpowiedzialny jest w głównej mierze Maciej Pawłowski, znany polski kompozytor, reżyser i producent muzyczny. Autor licznych musicali, których premiery odbywają się między innymi w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie. Nie ukrywa on pasji związanej z realizacją produkcji w Brzozowie.

Musical skierowany jest do całych rodzin. Począwszy od września, produkcja zostanie zaprezentowana co najmniej 100 razy. Z obecności na widowni BDK będą mogły skorzystać szkoły.

Ponieważ musical będzie grany wiele razy, de facto castingi trwać będą jeszcze przez kolejne tygodnie. Reżyser wraz z kierownikami zapraszają do współpracy.


grafika poglądowa, na zdjęciach: Maciej Pawłowski – reżyser, Mariola Friedek – kierownik muzyczny

Maciej Pawłowski – realizator kilkuset spektakli dla dzieci w Polsce! Założyciel pierwszej Autorskiej Szkoły Musicalowa Macieja Pawłowskiego.

Kompozytor, dyrygent, reżyser i pedagog. Absolwent Sekcji Dyrygenckiej przy Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej w Łodzi klasy prof. Henryka Blachy. 15 lipca 2014 roku jego rock-opera Szambalia (w której jest autorem muzyki oraz reżyserem), jako pierwsze w historii dzieło musicalowe polskich twórców, została wystawiona w Londynie. Jest pierwszym dyrygentem na świecie, który zrealizował, jako kierownik muzyczny, wszystkie musicale z tzw. „Złotej Piątki” – Upiór w operze i Koty Andrew Lloyd Webbera, Les Misérables i Miss Saigon Claude-Michela Schönberga oraz Taniec Wampirów Jima Steinmana. Jest autorem muzyki do musicali Art Factory i Legenda Łysej Góry, rock-oper Amazonki i Wikingowie i Szambalia, oratorium fabularyzowanego Bitwy Szambali, widowisk tanecznych Lamaila, Urania, Ainaru i Terpsychora oraz do dwudziestu przedstawień teatralnych. Jako dyrygent poprowadził orkiestry ponad 3500 razy.

Był kierownikiem muzycznym dziewięciu polskich prapremier musicali w Teatrze Muzycznym ROMA – Crazy For You, Miss Saigon, Grease, Koty, Akademia Pana Kleksa, Upiór w operze, Les Misérables, Taniec Wampirów oraz Aladyn JR. Współpracował z Operą Nova w Bydgoszczy (Promises, Promises), Operą i Filharmonią Podlaską (Upiór w operze), Teatrem Muzycznym w Łodzi (Miss Saigon), Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze) oraz Teatrem Wielkim w Łodzi (Gershwin).


Maciej Pawłowski
, reżyser musicalu „Przygody Dorotki w Krainie OZ”

Ma na swoim koncie liczne edycje fonograficzne, w tym siedem płyt orkiestrowych musicali Fame, Crazy For You i Koty (Złota Płyta), Taniec Wampirów (Platynowa Płyta), Akademia Pana Kleksa (Złota Płyta), Upiór w operze (Potrójna Platynowa Płyta) oraz musical Les Misérables (Złota Płyta) oraz baletu Lamaila.

Maciej Pawłowski odnosi liczne sukcesy jako reżyser musicali i widowisk artystycznych. Widowisko taneczne Lamaila, której jest kompozytorem i reżyserem, uzyskała komplet najlepszych recenzji w historii Teatru Wielkiego w Łodzi.

Jest założycielem Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, która od 2007 roku kształci dzieci i młodzież w zakresie śpiewu, tańca i aktorstwa oraz dyrektorem Teatru Muzycznego Artland. Od 2020 roku jest dyrygentem Big Bandu Fabryka Wełny.

Jest prezesem Fundacji Artland oraz wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W 2019 roku został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi za działalność artystyczną. Zdobył pierwsze miejsce w plebiscytach czytelników na „Osobowość Roku 2019 w Łodzi” i „Osobowość Roku 2019 województwa Łódzkiego”.

źródło: Red., „Przygody Dorotki w Krainie OZ” – Fb

12-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: