REKLAMA

BRZOZÓW: Plan na nowe mieszkania. „Pomogą zatrzymać młodych” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

BRZOZÓW: Plan na nowe mieszkania. „Pomogą zatrzymać młodych” (VIDEO, ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Radni Gminy Brzozów zdecydowali się poprzeć kolejny wniosek władz miasta zmierzający do budowy nowych mieszkań. Wcześniej, do sprzedaży przeznaczono działkę przy ul. Szopena. Teraz, podjęto decyzję o nieruchomości przy ul. Tysiąclecia. W obu przypadkach pojawiło się bowiem zainteresowanie deweloperów, którzy mogliby zainwestować swoje pieniądze w gminie Brzozów i wybudować budynki wielorodzinne.

Głosowanie nad projektem uchwały dotyczącym działki przy ul. Tysiąclecia poprzedziła dyskusja radnych. Nie zabrakło głosów sprzeciwu, argumentowanych potrzebą pozostawienia w zasobach gminy terenów zielonych. Władze miasta zaznaczają jednak, że projekty nastawione na dbałość o tereny zielone są realizowane równolegle. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg choćby na rewitalizację parku. Ostatecznie, zdecydowaną większością głosów, pomysł sprzedaży działki w perspektywie budowy mieszkań, uznano za dobry i skierowano go do realizacji. Za głosowało 15 radnych, 3 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Ściągnięcie inwestorów i możliwa budowa nowych mieszkań, to zdaniem burmistrza szansa na rozwój Brzozowa i zatrzymanie młodych ludzi na terenie gminy.

Szczegóły w materiale video.

14

Zdjęcia z sesji

01-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: