REKLAMA

BRZOZÓW: Ostatnie egzaminy gimnazjalne. Mimo strajku nauczycieli, bez problemów

BRZOZÓW / PODKARPACIE. To ostatni rok egzaminów gimnazjalnych. We wszystkich placówkach oświatowych w gminie Brzozów, mimo strajku nauczycieli, odbywają się one bez problemów.

 

Pierwszy dzień egzaminów to część humanistyczna. Składa się ona z dwóch części: najpierw gimnazjaliści rozwiążą zadania związane z historią oraz wiedzą o społeczeństwie, następnie podejmą zmagania z językiem polskim.

W czwartek zaplanowano część matematyczno-przyrodniczą. Na pierwszy ogień – biologia, chemia i fizyka, w drugiej części – matematyka.

Trzeci dzień egzaminów przypada w piątek. Gimnazjaliści zmierzą się z językami obcymi. Także podzielono je na dwie części: na początek na poziomie podstawowym, a następnie na rozszerzonym.

omr-3723125_960_720

Warto dodać, że do części na poziomie podstawowym musi przystąpić każdy uczeń kończący gimnazjum. Z kolei egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla tych, którzy wybrali ten sam język, jakiego uczyli się w szkole podstawowej. Pozostali gimnazjaliści także mogą do niego przystąpić, chcąc sprawdzić swoja wiedzę.

W gminie Brzozów do strajku nie przystąpiły Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowe Nr 2 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa w Zmiennicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach. We wszystkich szkołach gminy Brzozów, w których odbywa się strajk, uczniowie mają zapewnione zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Informujemy również, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbędą się normalnie – czytamy na stronie urzędu.

Wszystkie świetlice środowiskowe w dniach 10.04-24.04 będą otwarte w godz. 8:00-16:00. Potrzebę pozostawienia dziecka w innych godzinach prosimy zgłaszać do wychowawców.

10-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)