REKLAMA

BRZOZÓW: Ostatnie egzaminy gimnazjalne. Mimo strajku nauczycieli, bez problemów

BRZOZÓW / PODKARPACIE. To ostatni rok egzaminów gimnazjalnych. We wszystkich placówkach oświatowych w gminie Brzozów, mimo strajku nauczycieli, odbywają się one bez problemów.

 

Pierwszy dzień egzaminów to część humanistyczna. Składa się ona z dwóch części: najpierw gimnazjaliści rozwiążą zadania związane z historią oraz wiedzą o społeczeństwie, następnie podejmą zmagania z językiem polskim.

W czwartek zaplanowano część matematyczno-przyrodniczą. Na pierwszy ogień – biologia, chemia i fizyka, w drugiej części – matematyka.

Trzeci dzień egzaminów przypada w piątek. Gimnazjaliści zmierzą się z językami obcymi. Także podzielono je na dwie części: na początek na poziomie podstawowym, a następnie na rozszerzonym.

omr-3723125_960_720

Warto dodać, że do części na poziomie podstawowym musi przystąpić każdy uczeń kończący gimnazjum. Z kolei egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla tych, którzy wybrali ten sam język, jakiego uczyli się w szkole podstawowej. Pozostali gimnazjaliści także mogą do niego przystąpić, chcąc sprawdzić swoja wiedzę.

W gminie Brzozów do strajku nie przystąpiły Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowe Nr 2 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa w Zmiennicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach. We wszystkich szkołach gminy Brzozów, w których odbywa się strajk, uczniowie mają zapewnione zajęcia wychowawczo-opiekuńcze. Informujemy również, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbędą się normalnie – czytamy na stronie urzędu.

Wszystkie świetlice środowiskowe w dniach 10.04-24.04 będą otwarte w godz. 8:00-16:00. Potrzebę pozostawienia dziecka w innych godzinach prosimy zgłaszać do wychowawców.

10-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: