REKLAMA

BRZOZÓW: Niewłaściwe gospodarowanie odpadami przez gminę. Kontrola dzikiego wysypiska (FOTO)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Powracamy do sprawy dzikiego wysypiska śmieci przy ulicy Zdrojowej w Brzozowie. Przypominamy, że kilka dni po ukazaniu się na naszym portalu informacji dotyczącej sterty odpadów zalegających na działce sąsiadującej z nieczynnym wysypiskiem śmieci, pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie porządkowali wspomniany teren. Na naszym portalu zamieściliśmy zapowiedź kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

W celu sprawdzenia gospodarowania odpadami na terenie gminy Brzozów WIOŚ przeprowadził kontrolę w dniach 24.07 – 02.08 br.

W trakcie kontroli stwierdzono niewłaściwe gospodarowanie odpadami przez gminę. Na działce o nr 1244/1, której właścicielem jest Gmina Brzozów, zlokalizowanej w pobliżu zrekultywowanego składowiska odpadów, magazynowane były odpady w postaci gałęzi, konarów drzew, odpadów zielonych oraz odpadów budowlanych – informuje Katarzyna Sołek, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska

Z prośbą o zajęcie stanowiska w związku z opinią WIOŚ zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Zapytaliśmy między innymi do jakich działań została zobowiązana gmina Brzozów.

Na podstawie ustaleń kontroli przeprowadzonej przez inspektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie w lipcu 2018r. gmina Brzozów została zobowiązana do ciągłego przestrzegania gospodarowania odpadami zielonymi zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. – wyjaśnia Beata Szlama, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska , Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa w UM Brzozów

Wspomniane wcześniej odpady zalegały na hałdzie o długości ok. 50 m, szerokości ok. 3-4 m i wysokości od 1 m do 3 m. Ich szacunkowa ilość wynosiła ok. 150 m3.

Informację o stwierdzonych nieprawidłowościach przekazano  Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, celem wykorzystania zgodnie z posiadanymi kompetencjami. Stwierdzone podczas kontroli WIOŚ w Rzeszowie nieprawidłowości, stanowiły podstawię do wydania przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska zarządzenia pokontrolnego zobowiązującego burmistrza Brzozowa do usunięcia stwierdzonych naruszeń – dodaje Katarzyna Sołek, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowisk.


16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
brzozow-niewlasciwe-gospodarowanie-odpadami-przez-gmine-kontrola-dzikiego-wysypiska-foto-00e5js-6633