REKLAMA

BRZOZÓW: Na przebudowę tej ulicy mieszkańcy czekają od lat! Udało się! (VIDEO)

|

BRZOZÓW: Na przebudowę tej ulicy mieszkańcy czekają od lat! Udało się! (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Powiedzieć, że ta droga wymaga remontu, to jakby nic nie mówić. Dziurawa jak ser szwajcarskich nawierzchnia, nieutwardzone pobocza, zniszczone krawężniki, krzywe studzienki kanalizacyjne. Wyliczać można jeszcze długo. Mowa o ulicy Harcerskiej w Brzozowie.

W ramach rewitalizacji obszaru miejskiego, gruntownej przebudowie zostanie poddana ul. Harcerska, Staszica oraz Kilińskiego. Z uwagi na znaczne ubytki nawierzchni drogi i częściowy brak chodnika, wykonana zostanie jezdnia dwukierunkowa o szerokości od 3,5 do 6,0 m, utworzone zostaną dwa przejścia dla pieszych z oznaczeniem dla osób niewidomych z kostki integracyjnej o szerokości 0,5 m. Ponadto powstaną chodniki wraz z barieroporęczami, a także umocniona zostanie skarpa wzdłuż drogi.

Dodatkowo w ramach  zadania przewidziano rewitalizację obszaru przyległego do ul. Harcerskiej poprzez utwardzenie placu postojowego wraz z modernizacją studni oraz wykonaniem elementów małej architektury takich jak: stoliki, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery czy stoły do szachów itp. Realizacja zaplanowanych prac przyczyni się do stworzenia przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni publicznej, która zyska nową funkcję społeczną i rekreacyjną.

Projekt współfinansowany jest ze środków: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oś priorytetowa 6 Spójność Przestrzenna i Społeczna. Działanie 6.3. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej.

Clipboard01_16
foto: UM Brzozów

05-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)