REKLAMA

BRZOZÓW. Kilkaset odblasków dla policjantów. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Urzędzie Miejskim w Brzozowie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie insp. dr. Mariusza Skiby oraz asystenta Referatu Ruchu Drogowego KPP w Brzozowie asp. szt. Wiesława Jurka, Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński przekazał kilkaset elementów odblaskowych. Dzięki temu, przy okazji spotkań profilaktycznych czy też kontroli drogowych, funkcjonariusze będą mogli wręczyć elementy odblaskowe, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych poruszających się naszymi drogami.

Policjanci często interweniują wobec pieszych, którzy pomimo obowiązku, jaki na nich nakładają przepisy, poruszają się po zmroku, poza obszarem zabudowanym, bez elementów odblaskowych.

102_1

O tym, jak istotnie wzrasta nasze bezpieczeństwo jako pieszych na drogach, mając na sobie jakikolwiek element odblaskowy, mówi się niezmiennie od wielu lat. Edukacja i kampanie informacyjne skierowane do pieszych stale podnoszą tą świadomość, jednakże nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Założenie odblasku pozwala kierowcy zauważyć nas już nawet z odległości 150 metrów. Dzięki temu ma on możliwość w sposób bezpieczny nas ominąć lub zatrzymać się kiedy zachodzi taka potrzeba.

Otrzymane odblaski, funkcjonariusze, będą rozdawać podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy. Bez wątpienia będzie to miało wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

101_2

W przekazaniu wzięli też udział: Sekretarz Gminy Brzozów Waldemar Och, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury UM w Brzozowie Nina Ścibor oraz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie asp. Tomasz Hałka.

TH

źródło: KPP Brzozów

05-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: