REKLAMA

BRZOZÓW: Gminne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. 29 listopada w Brzozowskim Domu Kultury zainaugurowano gminne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

 – Jest mi niezmiernie miło zainaugurować Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który przypada co prawda za kilka dni, natomiast w naszej gminie przygotowaliśmy z wyprzedzeniem ofertę różnych wydarzeń trwającą do końca grudnia. Naszym zamierzeniem jest abyście mogli w sposób aktywny, mam nadzieję nie tylko jednorazowy, włączyć się w życie naszej społeczności, z poczuciem iż jesteście jej ważną i potrzebną częścią. Mam nadzieję, że w ramach przygotowanego programu w najbliższych dniach każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Być może dla jednych będzie to urozmaicenie codzienności a dla innych impulsem do wyjścia z domu i wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu, czego z głębi serca życzę.[…] Kończąc, życzę wszystkim osobom z niepełnosprawnością dużo zdrowia, odwagi, samozaparcia w realizacji celów, wiary we własne możliwości, rodzicom jak najmniej zmartwień i wytrwałości w codziennej trosce o swoje dzieci, opiekunom i terapeutom zaś spełnienia, satysfakcji i radości z pełnionej na co dzień misji – powiedział Józef Rzepka, burmistrz Brzozowa

W oficjalnej inauguracji udział wzięli: kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Brzozów, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie Zofia Foryś, przedstawiciel Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Brzozowie Piotr Boczar, prowadzący wraz z opiekunami i podopiecznymi Środowiskowych Domów Samopomocy w Cergowej, Dynowie, Bliznem i Brzozowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Haczowie i Starej Wsi, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie oraz Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Starej Wsi.

Gminne obchody uświetnił występ artystyczny w wykonaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie. Przepięknie przygotowany program muzyczny pt. „Ze świętym Janem Pawłem II przez życie” oczarował zgromadzoną publiczność i dostarczył wielu wzruszeń. Na scenie wystąpili: Magdalena Bąkowska, Teresa Sieńczak, Magdalena Leń, Krzysztof Kędra, Bogdan Kielar oraz Artur Zajdel. Montaż słowno-muzyczny opowiadający o życiu Jana Pawła II, jego przyjaźni z Chrystusem i drugim człowiekiem przygotowany pod kierunkiem terapeuty Lucyny Czopor przeplatany był prezentacją multimedialną ze zdjęciami Ojca Św.

Dalej na deskach brzozowskiej sceny w niezwykle wzruszającym spektaklu pt. „Anioł Stróż” wystąpili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Choreografię do muzyki Ennio Moriccone przygotowała podopieczna placówki Magdalena Misztak.

Całość wydarzenia w Brzozowskim Domu Kultury poprowadzili: Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych Alicja Tomoń oraz uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie Łukasz Czubski.

Zwieńczeniem oficjalnych obchodów była emisja filmu „Historia Marii”. Oparty na faktach filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia dziewczynki, która dzięki miłości i uporowi swojej opiekunki zaczęła komunikować się ze światem poruszył niejedno serce oglądających.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który obchodzony jest 3 grudnia władze gminne przygotowały szereg wydarzeń zachęcających osoby niepełnosprawne do uczestniczenia w życiu społecznym. W organizację włączyły się także lokalne przedsiębiorstwa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania. Szczegóły na plakacie.

np
ŹRÓDŁO: UM Brzozów
29-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)