REKLAMA

BRZOZÓW: Blisko 300 tys. zł na rozwój sportu

Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w gminie Brzozów w 2023 roku.

Grupa młodych piłkarzy na boisku. Stoją ustawieni w rzędzie.

Do konkursu zgłosiło się 14 klubów sportowych z Brzozowa, Górek, Grabownicy Starzeńskiej, Przysietnicy, Zmiennicy, Starej Wsi, Turzego Pola i Humnisk, które ubiegały się o gminną dotację na popularyzację różnych dyscyplin – piłki nożnej, tenisa stołowego, szachów,  sportów walki, lekkiej atletyki, łucznictwa.

Burmistrz podjął decyzję

Komisja konkursowa dokonała oceny merytorycznej złożonych ofert i przedstawiła rekomendacje Burmistrzowi, który podjął ostateczną decyzję, komu przyznać dotacje i w jakiej wysokości.

Z puli 297.100,00 przeznaczonych na 2023 rok największe wsparcie – 56 tys. zł – otrzymał klub LKS Brzozovia Brzozów na popularyzację piłki nożnej. Niewiele mniej (51.100,00 tys. zł) trafiło do piłkarzy Górniczego Klubu Sportowego”Górnik” Grabownica Starzeńska. Dotacje otrzymały jeszcze  inne kluby piłkarskie oraz Stowarzyszenie Sportowe Orzełki Brzozów.

Tenis stołowy, szachy, lekka atletyka i łucznictwo

LKS „Parnas” Stara Wieś, LKS Turze Pole, Klub Tenisa Stołowego w Brzozowie otrzymały wsparcie na popularyzację tenisa stołowego. Z kolei Uczniowski Klub Sportowy SP nr 1 w Brzozowie i LKS „Parnas” Stara Wieś gminne dotacje wykorzystają na promocję szachów, zaś Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Brzozów na popularyzację lekkiej atletyki i strzelectwa sportowego .

Dzięki dotacji Burmistrza dzieci i młodzież z Łuczniczego Klubu Sportowego „Sagit” z Humnisk będą mogli dalej doskonalić wysokie już umiejętności łucznicze.

Pieniądze z gminy wzmocnią także sporty walki (Brzozowski Klub Kyokushin Karate, Klub Bokserski „Olimpia” Brzozów).

Gmina wspiera sport

Konkurs ofert na realizację zadań z zakresu tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu to tylko jeden z elementów wsparcia kultury fizycznej w gminie Brzozów. Władze gminy dużą uwagę zwracają na rozbudowę przyszkolnej infrastruktury sportowej zarówno z pieniędzy własnych, jak i dotacji zewnętrznych.

Życzymy naszym sportowcom wielu sukcesów w 2023 roku.

 fot. Lucjan Śmietana, Paweł Gądek i UKS MOSiR Brzozów.

 

źródło:UM Brzozów


16-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: