REKLAMA

BRZOZÓW: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci. Debata społeczna z brzozowskimi policjantami

W ubiegły piątek w świetlicy Szkoły Podstawowej w Dydni odbyła się debata pn. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci”. W debacie z udziałem młodzieży i nauczycieli uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie – mł. insp. Wojciech Twaróg oraz p.o. Naczelnik Prewencji i Ruchu Drogowego – podinsp. Marek Śliwiński.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Także bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, a każda okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i pomysłów jest niezwykle cenna dla instytucji zajmujących się wychowywaniem dzieci i młodzieży oraz policjantów. Podczas debaty pn. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci” funkcjonariusze wspólnie z młodzieżą klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu brzozowskiego udzielali odpowiedzi na pytania; Czym jest cyberprzemoc? Jak jej unikać? I co zrobić, kiedy stajemy się jej ofiarą lub świadkiem? Przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie kwestii zagrożeń cyberprzemocą i konsekwencji tzw. hejtowania. Policjanci podczas debaty przedstawili podstawowe zagadnienia związane z cyberprzemocą.

Z uczestnikami debaty spotkali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie: mł. insp. Wojciech Twaróg – I Zastępca Komendanta Powiatowego w Brzozowie,  podinsp . Marek Śliwiński  – p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, asp. szt. Janusz Korfanty – p.o Specjalista Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, asp. szt. Albert Adam–Kierownik Posterunku Policji w  Dydni, asp. Magdalena Kaszowska, mł. asp. Jarosław Pilszak, sierż. Damian Kaliński oraz asp. Joanna Baranowska – p.o. rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Podczas debaty ważne informacje dotyczące zagrożeń związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla przekazał wszystkim kpt. Wojciech Sobolak z Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Serdecznie dziękujemy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni – Iwonie Pocałuń za udostępnienie sali i możliwość zorganizowania spotkania na terenie gminy Dydnia.

 

źródło: KPP BRZOZÓW


09-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: