REKLAMA

BRZOZÓW. Będzie dojazd do podstrefy. Gmina bierze się też za uzbrojenie terenu (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

BRZOZÓW. Będzie dojazd do podstrefy. Gmina bierze się też za uzbrojenie terenu (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Gmina Brzozów przymierza się do skomunikowania podstrefy ekonomicznej. Przyspieszają prace związane z budową drogi dojazdowej bezpośrednio z głównego traktu wojewódzkiego relacji Domaradz–Brzozów–Sanok przez teren jednej z lokalnych firm. Budowa nowej drogi to nie wszystkie prace, które zostaną wykonane w ramach tego zadania. Zakres inwestycji obejmuje również uzbrojenie terenu w sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także budowę wodociągu oraz kanału technologicznego. Wszystko po to, aby przyciągnąć do Brzozowa nowych inwestorów. Planem jest kompleksowe działanie na kilku płaszczyznach. Filarami rozwoju gminy Brzozów w najbliższych latach mają być nowe miejsca pracy oraz zabudowa wielorodzinna.

Podstrefa ekonomiczna w Brzozowie będzie w końcu skomunikowana

Dzięki staraniom oraz sprawnemu działaniu burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego rozpoczęły się działania mające na celu zapewnienie dogodnego i odpowiedniego dojazdu do terenów inwestycyjnych położonych w Brzozowie przy ul. Bohaterów II Wojny Światowej, wschodzących w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Dla lepszego skomunikowania powyższych terenów planuje się wykonać dwa dojazdy oraz drogę serwisową. Główny dojazd pierwotnie planowany był z drogi powiatowej Nr 2036R relacji Brzozów – Wara (ul. Bohaterów II Wojny Światowej).

Obecnie trwają rozmowy z Zarządem firmy ART-GOS (zarządcą terenu) dot. wykonania drugiego z dojazdów bezpośrednio z drogi wojewódzkiej 886 relacji Domaradz-Brzozów-Sanok przez teren spółki. W ramach planowanych prac przewiduje się również wykonanie uzbrojenia terenu w sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociąg oraz kanału technologicznego.

6

źródło: Red., Gmina Brzozów

12-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: