REKLAMA

BRZOZÓW. Będzie dojazd do podstrefy. Gmina bierze się też za uzbrojenie terenu (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

BRZOZÓW. Będzie dojazd do podstrefy. Gmina bierze się też za uzbrojenie terenu (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Gmina Brzozów przymierza się do skomunikowania podstrefy ekonomicznej. Przyspieszają prace związane z budową drogi dojazdowej bezpośrednio z głównego traktu wojewódzkiego relacji Domaradz–Brzozów–Sanok przez teren jednej z lokalnych firm. Budowa nowej drogi to nie wszystkie prace, które zostaną wykonane w ramach tego zadania. Zakres inwestycji obejmuje również uzbrojenie terenu w sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także budowę wodociągu oraz kanału technologicznego. Wszystko po to, aby przyciągnąć do Brzozowa nowych inwestorów. Planem jest kompleksowe działanie na kilku płaszczyznach. Filarami rozwoju gminy Brzozów w najbliższych latach mają być nowe miejsca pracy oraz zabudowa wielorodzinna.

Podstrefa ekonomiczna w Brzozowie będzie w końcu skomunikowana

Dzięki staraniom oraz sprawnemu działaniu burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego rozpoczęły się działania mające na celu zapewnienie dogodnego i odpowiedniego dojazdu do terenów inwestycyjnych położonych w Brzozowie przy ul. Bohaterów II Wojny Światowej, wschodzących w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Dla lepszego skomunikowania powyższych terenów planuje się wykonać dwa dojazdy oraz drogę serwisową. Główny dojazd pierwotnie planowany był z drogi powiatowej Nr 2036R relacji Brzozów – Wara (ul. Bohaterów II Wojny Światowej).

Obecnie trwają rozmowy z Zarządem firmy ART-GOS (zarządcą terenu) dot. wykonania drugiego z dojazdów bezpośrednio z drogi wojewódzkiej 886 relacji Domaradz-Brzozów-Sanok przez teren spółki. W ramach planowanych prac przewiduje się również wykonanie uzbrojenia terenu w sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociąg oraz kanału technologicznego.

6

źródło: Red., Gmina Brzozów

12-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)