Brzozovia MOSiR Brzozów w finale ogólnopolskiego turnieju (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dniach 17-20 lipca 2023 r. drużyna Brzozovia MOSiR Brzozów składająca się z zawodników z rocznika 2008-2009, wzięła udział w Finale Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka”, który odbywał się w Ostródzie.

W turnieju wzięło udział 13 drużyn reprezentujących województwa: lubelskie, opolskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, dolnośląskie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie i podkarpackie. W wyniku emocjonujących zmagań, nasza drużyna zajęła dziewiąte miejsce, a turniej wygrała reprezentująca województwo małopolskie drużyna z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Brzozowski zespół rozegrał łącznie 7 spotkań z czego 2 wygrał, 4 zremisował oraz doznał 1 porażkę. W pierwszej fazie rozgrywek niestety nie udało się nam wyjść z grupy co dało nam grę z drużynami, które nie weszły do najlepszej 8-mki turnieju. Walczyliśmy o miejsca 9-13. Wśród pięciu zespołów grając “każdy z każdym” uzyskaliśmy 1 miejsce i zajęliśmy ostatecznie miejsce IX w całym turnieju. Zdobyliśmy również puchar “Fair Play” – dla zespołu z najmniejszą ilością fauli.

Drużynę Brzozovii MOSiR Brzozów reprezentowali:

Radosław Bodzioch, Bartosz Sowiński, Krystian Lelek, Kacper Szpak, Krzysztof Kostka, Bartosz Szczepek (kapitan), Szymon Wrona, Victor Barabasz, Łukasz Supel, Patryk Fic, Kamil Owsiany, Jakub Żelazko, Mikołaj Szuba, Patryk Szpak, Maksymilian Wawczak, Kacper Telesz, Mateusz Sabat.

4. Woj. Opolskie – 2 pkt
Brzozovia MOSiR Brzozów 1:1 (rzuty karne 2:1) Victoria Skalbmierz (Woj. Świętokrzyskie)
Brzozovia MOSiR Brzozów 0:0 (rzuty karne 3:2) LZS KS Starowice (Woj. Opolskie)
Brzozovia MOSiR Brzozów 0:3 Mazur Karczew (Woj. Mazowieckie)

5. ZS Krasnobród (Woj. Lubelskie) – 2 punkty

Brzozovia MOSiR Brzozów 2:1 LZS KS Starowice (Woj. Opolskie) Brzozovia MOSiR Brzozów 0:0 GKS Wikielec (rzuty karne 2:3) (Woj. Warmińsko-Mazurskie)
Brzozovia MOSiR Brzozów 2:1 ZS Krasnobród (Woj. Lubelskie) Brzozovia MOSiR Brzozów 0:0 (3:2 karne) Promień Mońki (Woj. Podlaskie)

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki darczyńcom a byli nimi:
– Gmina Brzozów – główny sponsor wyjazdu
– ZEAS Brzozów
– MOSiR Brzozów
– G-Projekt Grzegorz Pilawski
– Auto-Szkoła Agnieszka Wawczak

Na turnieju obecny był również przewodniczący LZS Brzozów – Leszek Gierlach, który wspierał nasz zespół.

źródło: UG Brzozów