REKLAMA

Blisko 1000 paczek papierosów bez akcyzy

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z brzozowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i urzędu celnego zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 59-letni mieszkaniec Brzozowa, u którego ujawniono wyroby tytoniowe naraził Skarb Państwa na uszczuplenie o łącznej wartości ponad 13 tys. zł.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki przestępczością gospodarczą z brzozowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i urzędu celnego prowadzili czynności zmierzające do ujawniania osób nielegalnie handlujących wyrobami bez polskich znaków akcyzy. Kilka minut po godz. 15, podczas przeszukania jednego z brzozowskich domów jednorodzinnych ujawnili i zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów.

Policjanci ustalili, że właścicielem zabezpieczonego towaru, który został sprowadzony z Ukrainy jest 59-letni mieszkaniec Brzozowa. Mężczyzna przechowywał tak znaczną ilość wyrobów tytoniowych w miejscu swojego zamieszkania. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi prawie 10 tys. zł. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie o łącznej wartości ponad 13 tys. zł. Usłyszał już zarzut przestępstwa skarbowego i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

KPP Brzozów

28-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)