REKLAMA

BIESZCZADY: Zatrzymani imigranci z Indii. Przerzut organizował ich rodak

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali w Bieszczadach 6 imigrantów z Indii, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano również legalnie przebywającego w Polsce ich rodaka, który wraz z Polakiem zorganizował przerzut.

W sobotę (10 listopada), funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka otrzymali informację od mieszkańców przygranicznej miejscowości, iż w rejonie Góra Bandrowska przebywa kilku podejrzanie wyglądających mężczyzn.

Natychmiast został tam skierowany patrol. Okazało się, że podejrzani to obywatele Indii, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W wyniku nadal trwających działań granicznych, następnego dnia, zatrzymano 42-letniego Polaka, kierowcę samochodu osobowego i jego pasażera ob. Indii, którzy jak się okazało, byli organizatorami przerzutu i przyjechali po odbiór grupy.

Zatrzymani Hindusi to mężczyźni w wieku od 24 do 57 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, iż celem ich podróży miała być Polska albo kraje Europy Zachodniej gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową. Zgodnie z umową o readmisji zostali z powrotem przekazani służbom granicznym Ukrainy.

W stosunku do kierowcy samochodu (ob. RP) oraz jego pasażera (obywatela Indii z ważną kartą pobytu w Polsce), zostało wszczęte postępowanie karne o zorganizowanie przerzutu imigrantów. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.

 

źródło: BiOSG

14-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
bieszczady-zatrzymani-imigranci-z-indii-przerzut-organizowal-ich-rodak-00e8po-1083