REKLAMA

Bieszczady czekają na turystów. Szlaki są drożne.

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Przed nami długi weekend majowy. Wielu mieszkańców naszego regionu jak i z całej Polski wyruszy na bieszczadzkie szlaki turystyczne. Bieszczadzki Park Narodowy poinformował o ich stanie.

– Informujemy, że większość szlaków jest drożna i nie występują utrudnienia. Zagrożenie pożarowe minęło, niemniej jednak należy zachować ostrożność – informuje BPN.

– Zgodnie z zasadami udostępniania Parku do zwiedzania, przypominamy o zakazie palenia ognisk i wyrobów tytoniowych oraz używania źródeł światła o otwartym płomieniu, z wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych. Na szlakach turystycznych nie ma pokrywy śnieżnej, pozostałości śniegu mogą występować miejscowo – przypomina BPN.

– Dostępny jest już końcowy odcinek ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie Górnego Sanu”. W dalszym ciągu zamknięty jest teren cmentarza na Beniowej. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR – dodaje BPN.

Zgodnie z regulaminem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, za wstęp na szlaki turystyczne oraz za udostępnianie obszaru ścieżek przyrodniczych i parkingów pobierane będą opłaty w punktach informacyjno – kasowych. Za wejście na szlaki: Wołosate -szlak niebieski na Tarnicę oraz ścieżkę przyrodniczą „Wołosate- Tarnica”, Wołosate-szlak czerwony na Przełęcz Bukowską oraz ścieżkę przyrodniczą „Rozsypaniec-Krzemień” i Przełęcz Wyżna – szlak żółty na Połoninę Wetlińską zapłacimy 7zł. Bilet ulgowy 3,50. Za wejście na pozostałe szlaki zapłacimy 6 zł.

MZ / BPN

Fot. Wojtek Zatwarnicki

27-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
bieszczady-czekaja-na-turystow-szlaki-sa-drozne-00e1wz-7169