REKLAMA

Bezpłatna rehabilitacja dla osób zagrożonych utratą aktywności zawodowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizuje projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Skierowany jest on do osób, które w wyniku wypadku lub pogarszającego się stanu zdrowia, chcą nadal utrzymać aktywność zawodową. Udział w projekcie jest bezpłatny, a orzeczenie o niepełnosprawności nie jest wymagane Nie określono też górnej granicy wieku uczestników.

Program rehabilitacji kompleksowej w ramach projektu, proponuje szereg rozwiązań, m.in. terapie pod okiem lekarza psychologa, doradcy zawodowego oraz fizjoterapeuty. Miejscem leczenia będzie Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej w Nałęczowie, a średni czas pobytu dla zakwalifikowanych uczestników to 6 miesięcy.

Potencjalni uczestnicy projektu muszą posiadać pozytywne rokowania dotyczące aktywności zawodowej oraz wykazywać stabilny stan zdrowia, tak by po zakończeniu kompleksowej rehabilitacji, podjąć prace w wymiarze minimum połowy etatu.

W przypadku zainteresowania projektem, prosimy o kontakt z Podkarpackim Oddziałem PFRON tel. 17 28 39 318 lub 882 789 258. Więcej informacji na stronie internetowej rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl oraz w materiałach zamieszczonych poniżej.

materiały nadesłane

23-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: