REKLAMA

Bezpłatna rehabilitacja dla osób zagrożonych utratą aktywności zawodowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizuje projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Skierowany jest on do osób, które w wyniku wypadku lub pogarszającego się stanu zdrowia, chcą nadal utrzymać aktywność zawodową. Udział w projekcie jest bezpłatny, a orzeczenie o niepełnosprawności nie jest wymagane Nie określono też górnej granicy wieku uczestników.

Program rehabilitacji kompleksowej w ramach projektu, proponuje szereg rozwiązań, m.in. terapie pod okiem lekarza psychologa, doradcy zawodowego oraz fizjoterapeuty. Miejscem leczenia będzie Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej w Nałęczowie, a średni czas pobytu dla zakwalifikowanych uczestników to 6 miesięcy.

Potencjalni uczestnicy projektu muszą posiadać pozytywne rokowania dotyczące aktywności zawodowej oraz wykazywać stabilny stan zdrowia, tak by po zakończeniu kompleksowej rehabilitacji, podjąć prace w wymiarze minimum połowy etatu.

W przypadku zainteresowania projektem, prosimy o kontakt z Podkarpackim Oddziałem PFRON tel. 17 28 39 318 lub 882 789 258. Więcej informacji na stronie internetowej rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl oraz w materiałach zamieszczonych poniżej.

materiały nadesłane

23-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)