REKLAMA

Bezpieczne ferie. Warsztaty plenerowe (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj została zrealizowana druga część projektu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej. Brzozowscy policjanci również wzięli w niej aktywny udział. Dzięki warsztatom plenerowym mundurowi przeprowadzili lekcję pokazową. Funkcjonariusze zaprezentowali radiowozy i policyjny sprzęt służbowy, a także promowali zawód policjanta.

303-236255

Wczoraj, około godz. 10 została zrealizowana druga część projektu „Wybieram marzenia, a nie uzależnienia” – autorstwa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej.

W pierwszej części – teoretycznej, dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą „Bezpiecznych ferii”. Policjanci poruszali tematykę bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznej wody i spędzania wolnego czasu przez dziecko.

W drugiej części – praktycznej, przeprowadzonej w formie warsztatów plenerowych, policjanci wspólnie ze strażakami zaprezentowali swój sprzęt służbowy. Dzieci z bliska mogły się przyjrzeć radiowozom, policyjnemu wyposażeniu wykorzystywanemu w codziennej służbie każdego policjanta. Każdy uczestnik projektu mógł chociaż na chwilę usiąść w radiowozie, czy przymierzyć policyjne wyposażenie.

303-236256

Takie spotkania są doskonałą okazją do tego, by promować bezpieczeństwo i zawód policjanta. Dlatego też na policyjnym stanowisku nie zabrakło materiałów edukacyjnych w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Na zakończenie mundurowi rozdali dzieciom informacyjne ulotki o tej tematyce i elementy odblaskowe.

Ten dzień sprawił, że na twarzach wszystkich gościł uśmiech. Dzięki takim spotkaniom dzieci wiedzą, że policjant jest ich przyjacielem.  

303-236257

źródło: KPP Brzozów

24-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: