REKLAMA

„Bezpieczna droga do szkoły” z brzozowskimi policjantami (ZDJĘCIA)

Brzozowscy policjanci kontynuują spotkania w szkołach podstawowych w ramach działań prewencyjno profilaktycznych pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły oraz kontaktach z osobami obcymi.

303-247217

Spotkania połączone ze wspólną zabawą, to zawsze dobra okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, których należy przestrzegać idąc do szkoły czy przedszkola. Policjanci z brzozowskiej komendy jak również dzielnicowi spotykają się z dziećmi już od pierwszych dni września. Funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym m.in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze i co trzeba zrobić, by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Podczas spotkań podkreślają jak ważne jest noszenie odblasków i jaki mają one wpływ na nasze bezpieczeństwo. Funkcjonariusze rozmawiają też z dziećmi o zagrożeniach jakie mogą wynikać z kontaktu z osobami obcymi. Przypominają najmłodszym, aby nie rozmawiali z osobami, których nie znają oraz by nie udzielali im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także przestrzegają by nie brali żadnych przedmiotów od nieznajomych.

Mali uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli powiatu brzozowskiego w miłej atmosferze z zaciekawieniem słuchali funkcjonariuszy i zadawali im wiele pytań.

303-247213

303-247214

303-247215

303-247216

źródło: KPP Brzozów

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: