REKLAMA

Atrakcyjne Dni Gminy Nozdrzec! (FOTORELACJA)

HŁUDNO / PODKARPACIE. W dniach 24- 25 lipca w miejscowości Hłudno odbyły się Dni Gminy Nozdrzec. Było to pierwsze takie wydarzenie od 2019 roku, które cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród odbiorców.

Przy organizacji gminnego wydarzenia skupiono się na tym, aby z tej okazji wyeksponować obecne i bogate zasoby kulturotwórcze, które znajdują się wśród społeczności lokalnej. Dwudniowe święto minęło pod znakiem wielu atrakcji oraz wspaniałych wrażeń podczas widowiskowych pokazów ratowniczych przygotowanych przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy, we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Brzozowie. Działanie to miało na celu ukazanie odbiorcom jak ważne i niebezpieczne zadania wykonują strażacy ochotnicy. Przygotowany pokaz to również doskonały dowód na to, że jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej nie realizują wyłącznie zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ale także angażują się w działania kulturowe na terenie gminy.

Podczas Dni Gminy Nozdrzec pamiętano również o folklorze, który stanowi spuściznę kulturową naszych przodków. Dla ochrony i promocji posiadanego dziedzictwa kulturowego zorganizowano m.in. przegląd kapel ludowych „Kapeliada 2021”. W działanie to włączyły się również Koła Gospodyń Wiejskich, które specjalnie na tą okazję przygotowały liczne lokalne potrawy oraz wzięły udział w konkursie kulinarnym, a także lokalne organizacje i artyści, którzy kultywują tradycję związaną z tworzeniem rękodzieła.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z dni głębokiego relaksu w Gminie Nozdrzec, któremu towarzyszyły liczne atrakcje cieszące się sporym zainteresowaniem, przygotowane przez organizatorów wydarzenia – wójta gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu.

foto: Gmina Nozdrzec, fb


28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: