REKLAMA

Atak nożownika w Rzeszowie. Lekarze wybudzili 12-latkę

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który może mieć związek z wczorajszym atakiem na 12-latkę w Rzeszowie – napisano wczoraj (14 bm.) w krótkim komunikacie na profilu społecznościowym Podkarpackiej Policji. 

 Dziś (15 bm.) prokuratura potwierdza te informację. – W dniu 14 listopada 2023 roku funkcjonariusze Policji zatrzymali sprawcę zdarzenia – tj. 16 letniego mężczyznę, mieszkańca Rzeszowa.

Z uwagi na wiek sprawcy, został on przesłuchany przez Policję. Podczas przesłuchania odmówił odpowiedzi na pytanie o to czy przyznaje się do popełnienia czynów i odmówił składania wyjaśnień.

– W dniu dzisiejszym (15 bm.) prokurator, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu, o zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich oraz o zastosowanie trybu przewidzianego w art. 67 ustawy, tj. o przekazanie sprawy prokuratorowi wobec stwierdzenia okoliczności wskazanych w art. 10 § 2 kodeksu karnego, tj. jeżeli nieletni, po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego, m. in. z art. 148 § 1 kodeksu karnego, może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym, jeżeli m. in. okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają – przekazuje prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

12-latka wybudzona ze śpiączki

Dziewczynka przeszła operację w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr. 2 w Rzeszowie i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Jak informuje rzecznik prasowy szpitala w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów, 12-latka została wybudzona ze śpiączki, a jej stan się poprawia. Przejdzie konsultację okulistyczną, gdyż skarży się na gorsze widzenie w jednym oku.

Przypomnijmy: 13 listopada 2023 roku około godz. 17 tej, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, doszło do napadu na 12 letnią dziewczynkę. Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem.

Dziewczynka przytomna, zdołała zadzwonić do swojej mamy, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Rzeszowie.

 

Grafika poglądowa: arch. Policji (2), pixabay.com


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: