REKLAMA

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej 2021. Rusza nabór!

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Burmistrz Brzozowa ogłasza nabór uczestników programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2021 dla mieszkańców Gminy Brzozów.

grafika-naglowek-fs-1Osoby uprawnione do skorzystania z usługi Asystenta to:

– dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji

– dorosłe osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Uczestnicy Programu będą mieli możliwość skorzystania z pomocy asystenta m. in. przy:

  • wyjściu, powrocie i dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki, służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe),
  • zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,
  • załatwianiu spraw urzędowych,
  • nawiązywaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami,
  • korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy),
  • wykonywaniu czynności dnia codziennego- w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do lub z placówki oświatowej.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług asystenta osobistego proszone są o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA wraz z niezbędnymi załącznikami i klauzulą informacyjną i złożenie jej do Wydziału Spraw Społecznych, Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Termin złożenia dokumentów upływa 19 marca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.

Zawarcie umów na świadczenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej nastąpi po podpisanie przez Gminę Brzozów umowy z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

aKTULANE-LOGO

Dokumenty do pobrania:

dokumenty-do-zgłoszenia

Klauzula

Załączniki:
Regulamin

źródło: UG Brzozów

nabor

12-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)